Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Klára Stodůlková opět vítězí

Jiskra Staré Křečany má čtyřnásobnou krajskou přebornici
Ve své necelé čtyřleté kariéře se Klárka Stodůlková stala v sobotu v Teplicích již počtvrté za sebou krajskou přebornicí. Letos poprvé však bude startovat i na mistrovství ČR, když ve všech předchozích letech se v její kategorii tato mistrovství nekonala. Svá utkání opět vyhrála zcela přesvědčivě, vždy před časovým limitem. V premiéře mistrovství ČR tak bude nastupovat, vzhledem ke svým výkonům po celou minulou sezónu, jako favoritka. V loňském roce, ale i v letech předešlých, vítězila jak v Česku, tak i v Německu a z osmi soutěží, kterých se zúčastnila, si přivezla sedm prvních a jedno druhé místo za jedinou porážku. Více soutěží pro nemoc nestihla. Stihla ale týden před tímto krajským přeborem vyhrát VC Litoměřic, kde porazila soupeřky i z jiných krajů.
Klára Stodůlková tedy vybojovala historicky první titul pro Jiskru Staré Křečany, kde po ukončení závodní činnosti Judoklubu Rumburk založil trenér Petr Hynais nový oddíl judo. Do něho s ním vstoupilo celkem pět mladých závodníků, dva chlapci a tři děvčata.
První větší akce krajských přeborů se zúčastnili čtyři z nich (všichni jako obhájci titulu). Kromě Klárky obhájil titul i David Lichtenberk, když také on vyhrál svá utkání před limitem. Titul naopak neobhájil Dan Helikar, když prohrál pouze se svým již věčným rivalem Phamem z Teplic. Také on ostatní utkání vyhrál celkem jistě před limitem a vybojoval 2. místo. Obhájkyně loňského titulu Kristýna Pekárková skončila letos na 3. místě. Její váhu vyhrála zkušená litoměřická závodnice Aneta Buriánková, která je v této kategorii suverénní. Bilance 2x první, 1x druhé a 1x třetí místo při účasti čtyř startujících je dobrým počinem nového oddílu. Dlužno říci, že všichni čtyři si zajistili účast v mistrovství ČR, kde se rozhodně nepočítají k těm do počtu. Pátá členka týmu Maruška Bradová si jako starší žákyně bude muset počkat až do podzimu, kdy se konají krajské přebory její kategorie.
Nový oddíl judo Jiskra Staré Křečany má tedy svou úvodní soutěž za sebou.
Všichni jeho členové jsou bývalí členové Judoklubu Rumburk, za který i oni vybojovali řadu úspěchů. Věříme, že budou pokračovat v jeho tradici a navážou na jeho úspěšné výsledky, i když nyní pod jiným názvem. A věříme, že budou důstojně reprezentovat i svou novou TJ Jiskra Staré Křečany.

Tisk Tisk | E-mail E-mail