Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Veřejně prospěšné práce pomohou dvaceti krásnolipským nezaměstnaným lidem

Město Krásná Lípa vytvořilo k 1. březnu 2008 ve spolupráci s Úřadem práce Rumburk dvacet nových pracovních míst v rámci programu veřejně prospěšných prací. Jedná se letos o první takto vytvořená místa, která jsou určena především pro osoby dlouhodobě nezaměstnané. Spolu s v loni uzavřenými smlouvami tak dnes zaměstnáváme téměř třicítku osob.
Pozitivním faktem je, že poptávka mezi nezaměstnanými vysoce překračuje nabídku. V současné době se proto již připravují programy, které by umožnily zaměstnání většího počtu osob. Nově přijatí pracovníci jsou zařazeni na Technické služby, kde se budou podílet především na úklidových pracích na místních komunikacích, chodnících a veřejných prostranstvích a také na údržbě městské zeleně.
Statistika nezaměstnanosti děčínského úřadu práce hovoří o trochu jiných číslech, než jaká slyšíme z médií. Celostátní průměry vypadají výrazně optimističtěji než ty, které vypovídají o nezaměstnanosti ve Šluknovském výběžku. Otázkou je, kolik lidí tato statistika nepostihuje, protože prostě nejsou v evidenci úřadů práce.
Veřejně prospěšné práce jsou přesto jedním z možných řešení současné nedobré situace na trhu práce nejen na Děčínsku. Je dobré slyšet podobný názor i od současného ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Po letech postupného omezování těchto aktivit na úkor přímo vyplácených sociálních dávek tak v Praze konečně někdo naslouchal hlasu měst a obcí vysokou nezaměstnaností postižených.
J. Kolář

Tisk Tisk | E-mail E-mail