Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KRÁTCE

Barvy života pomohou v nesnázích
Jedinečnou psychologickou metodu, která slouží k sebepoznání, k pochopení průběhu myšlení, cítění a prožívání jednotlivce i skupiny, nabízí svým klientům i veřejnosti SPC Rumburk, o.s. Chytrá horákyně a firma DAP Services, a.s. Tato metoda, která je vhodná pro všechny věkové skupiny od 4 do 99 let, pomáhá při řešení výchovných potíží, osobních a životních krizí, ale i partnerských a rodinných problémů. Více informací o metodě Barvy života získáte na www.dap-services.cz, nebo na tel.: 412 335 570, 723 072 981.
 
Kradl, prchal, byl dopaden a putuje do vězení
Šestatřicetiletý muž z České Lípy byl na „lupu“ v České Kamenici, kde odcizil přívěsný vozík za vozidlo. Ale majitel vozíku měl pozorné oko a ve chvíli, kdy by se měl začít loučit se svým majetkem, povolal raději na pomoc policii. Ta začala muže pronásledovat, a to až do Varnsdorfu. Jeho dalšímu úprku zabránila policejní hlídka, která mu v blízkosti firmy TOS zatarasila cestu. Muži nezbývalo, než zastavit, ale před zákonem se dal na útěk pěšky a doufal, že se mu podaří najít nějakou vhodnou skrýš přímo v areálu firmy TOS. Doufal marně. Nic nenašel a naopak byl nalezen a dopaden. Při lustraci policisté zjistili, že je to „stará známá firma“, recidivista, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. A tak bez větších okolků putoval rovnou za mříže.
 
Za pětikilo do lochu
Sedmatřicetiletý muž z Rumburku zatoužil po dvoukolové kárce, jejíž hodnota dosahovala pouhých pěti set korun. A kvůli této cenné kořisti přelezl plot jednoho soukromého pozemku v Rumburku a kárku si bez dovolení přivlastnil. Ke vší smůle jeho počínání sledovali policisté, kteří nenechavce vzápětí dopadli, zkontrolovali a zjistili, že tento ptáček má na svědomí již pěknou řádku loupeží a že v posledních třech letech byl za své skutky pravomocně odsouzen. Muž za odcizení dvoukolové káry může počítat s trestem odnětí svobody až na dva roky.
 
Železná lady půjde sedět
Mladá osmnáctiletá dívka ze Šluknova odcizila z jedné stavební firmy železnou konstrukci v hodnotě čtyř tisíc korun. Úlovek pak „poctivě“ odevzdala do sběrny s kovovým odpadem, kde byla (podle policie) zajištěna. Jestli tím byla míněna konstrukce nebo zlodějka není známo. V každém případě však strážci zákona ze svých moudrých databází vytáhli informaci, že toto mladé děvče si s nákupem za pět prstů nedělá žádné vrásky a že v posledních třech letech za ně byla pravomocně odsouzena. A tak se zdá, že její láska k železu ji nakonec přivede minimálně na dva roky za mříže.

Tisk Tisk | E-mail E-mail