Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Luxusní obecní domy v centru města

Město Rumburk stále nabízí k prodeji tři luxusní domy v centru města za velmi solidní ceny.
Za 1,55 milionu korun je na prodej budova bývalé České spořitelny na křižovatce ulic tř. 9. května a Komenského. S 20% slevou jde znovu do prodeje i dům č. p. 1144 na tř. 9. května s prodejnou elektro a prodejnou zeleniny. Místo původních 4,34 milionu korun nyní město za tento dům i se za-hradou požaduje 3,5 milionu. Jako novinku nabízí město k prodeji dům na Lužickém náměstí č. p. 387, kde v minulosti bylo sídlo Rádia Crystal. Město Rumburk si tento dům cení na 4,5 milionu korun.
Prodej těchto domů podléhá zvláštnímu režimu, který zaručuje, že nový vlastník objektu se v reálně co nejkratší době postará o rekonstrukci domu, zejména jeho střešní krytiny, fasády, oken, dveří a výkladců. Stavební práce na budově musí být zahájeny do jednoho roku od podpisu kupní smlouvy a do čtyř let musí být budova rekonstruována a zkolaudována. Pokud by majitel domu stavební práce včas nezahájil, hrozí mu pokuta ve výši jedné poloviny prodejní ceny. A pokud by nesplnil ani druhou podmínku, nedokončil by stavební práce a nepředložil kolaudační souhlas, hrozí mu pokuta ve výši prodejní ceny budovy.
Město se díky těmto podmínkám pojistilo proti spekulantům s nemovitostmi a nekalými obchodníky a zajistilo tak obnovu budov a bytového fondu v Rumburku. Ve zvláštním režimu bylo již prodáno několik městských domů, které nyní, ve vlastnictví soukromníků, vzkvétají. Za všechny jmenujme například dům s Drogerií Martina nebo prodejnou RULI na tř. 9. května.

Tisk Tisk | E-mail E-mail