Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turisté slavili kulatiny

Krásná Lípa • Rovných 120 let od založení Klubu českých turistů si v sobotu v Krásné Lípě připomněli turisté Ústeckého kraje, ale nejen oni. Do Krásné Lípy na jarní turistický sraz dorazil i prezident evropského klubu turistů Jan Havelka a místopředseda Klubu českých turistů Jan Babnič. Kulatiny pak společně oslavili vernisáží výstavy, která prezentuje činnost severočeských turistů a přístupná bude až do 26. dubna v Galerii v Továrně – Domu volného času v Krásné Lípě.
Ovšem nejen slavnostní otevření výstavy bylo součástí jarního turistického srazu a oslav. Ivana Lukešová ze šluknovského městského úřadu tu také pokřtila dlouho očekávanou mapu 1: 25 000 Šluknovska. Mapa v tradiční modré úpravě zobrazuje oblasti Krásné Lípy, Rumburku, Šluknova, Vilémova, Velkého Šenova, Mikulášovic, Dolní Poustevny a německého příhraniční. „Bonusem pak pro účastníky jarního turistického srazu byl Průvodce Českým Švýcarskem, který byl vydán ve velmi malém nákladu pouze pro tento jarní sraz,“ řekl hlavní organizátor oslav Václav Hieke.
Jen o půl hodiny později se pak asi stovka turistů vydala na společný, již devatenáctý osmikilometrový výlet k pramenům Křinice, se kterým je spojeno tradiční otevírání studánek a vítání jara. To turisté v Krásné Lípě vítají tím, že železným klíčem symbolicky otevřou prameny Křinice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail