Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dolní Poustevna touží po novém náměstí

Dolní Poustevna není jediným městem ve Šluknovském výběžku, kterému chybí náměstí. I když jakási centra najdeme v každém městě a obci, klasické náměstí, kde se prolíná obchodní, obytná, kulturní a společenská zóna, najdeme jen v některých z nich, například v Rumburku, Krásné Lípě nebo ve Šluknově.
Poustevenští po takovém náměstí touží také, a proto si nechali vypracovat návrh studie centrálního náměstí od studenta 5. ročníku Fakulty architektury ČVUT v Praze Matouše Semeráda a jeho profesora Ing. arch. Holého.
Studie, jejíž součástí je i trojrozměrný model, nabízí nové architektonické pojetí téměř dvou a půl hektarové lokality někdejší městské kotelny, skladu č. p. 1, budovy tzv. atrap, pozemků pod Hamrem a bytovkami U Letadla. Počítá s tím, že některé z objektů, např. kotelna, zcela zmizí, a některé se změ-ní. Například do atrap by se měl přestěhovat městský úřad, ze skladu č. p. 1 by mělo vzniknout muzeum umělých květin a města Dolní Poustevny. Studie počítá s parkovišti i plochami veřejné zeleně, architekti nezapomněli ani na kašnu a na nové obytné domy.
Velkorysý projekt by měl být financován především z evropských a státních fondů.
-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail