Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gorily ze Rwandy a motýlí křídla

Provoz galerie v krásnolipské Továrně zajišťuje České Švýcarsko, o.p.s. s výjimkou právě probíhající výstavy, která probíhá v režii místní organizace KČT.
Na letošní rok je připraveno ještě pět dalších výstav. Zajímavá podívaná je určena nejen pro turisty a návštěvníky města, ale především pro vnímavé místní. Atraktivní interiér galerie pak celý zážitek umocňuje.
V květnu se tak můžeme těšit na dokumentární fotografie z rekonstrukce bitvy na Studenci po 250 letech. Výstava s názvem Dozvuky z bitvy u Kolína z roku 1757 bude probíhat od 1. do 22. května. Na červen se připravuje výstava fotografií Jana Buriana … Například kanály, nebo výstava černobílých fotografií Jana Francána – Bulharsko.
Přírodu a krajinu Severních Čech očima fotografů Radka Fišera, Vojty Herouta, Petra Koritina, Pavla Krásenského, Jana Tomsy a Martina Zíty bude možné vidět v červenci.
V srpnu a září bude „Ohromen mikrosvětem“ František Weyda a jeho vědecké mikrofotografie křídel a povrchů hmyzu a virů ohromí každého návštěvníka této zajímavé výstavy. Říjen bude zasvěcen Gorilám a lidem ze Rwandy, které na svých cestách nafotila Jana Zarnack. V listopadu a prosinci se do krásnolipské galerie nastěhuje Tibet, který přiblíží výstava panoramatických fotografií Pepy Středy.
Kompletní výstavní plán najdete na webových stránkách města Krásná Lípa (www.krasnalipa.cz) či České Švýcarsko, o.p.s. (www.ceskesvycarsko.cz).
Jistě si ze zajímavé nabídky vyberete i vy. Návštěvu výstavy pak můžete zakončit příjemným posezením v baru Továrny.
Fungující galerie či infocentrum není v okolních městech zas tak úplnou samozřejmostí.
J. Kolář

Tisk Tisk | E-mail E-mail