Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KRÁTCE

 • Ve Velkém Šenově lékárna stále nebude
  Vzhledem k tomu, že se ani po dvou letech nepodařilo do šenovské lékárny sehnat promovaného lékárníka, zůstane šenovská lékárna i nadále zavřená. V dosavadní výdejně léků se budou pouze sbírat recepty a předepsané léky se budu vydávat následující den. Léky bez receptu vydá obvodní lékařka přímo v ordinaci.

 

 • Do Krásné Lípy putují dva granty
  Podle předběžných informací z Úřadu vlády ČR uspěla Krásná Lípa v rámci výběrového řízení dotačního programu Předcházení sociálnímu vyloučení a odstraňování jeho důsledků 2008 hned se dvěma projekty. Na projekt Podpora terénní práce 2008 tak získá město pro tento rok 200 tis. Kč, na prevenci sociálního vyloučení a komunitní práce dostane krásnolipské občanské sdružení CEDR – komunitní centrum částku ve výši 250 tis. Kč.

 

 • Dolnopoustevenská radnice podporuje talentované děti
  Necelých šedesát tisíc korun poskytla v loňském roce dolnopoustevenská radnice vzdělávacím institucím, které se starají o tzv. ostatní vzdělávání dětí a mládeže. Základní uměleckou školu v Rumburku, kterou v uplynulém období navštěvovalo 27 dolnopoustevenských dětí, podpořila radnice částkou 23106 Kč. Rumburská jazyková škola Lingua, kterou navštěvovalo 16 dětí, získala 14751 Kč. Místní „škola“ magistra Křičenského s devíti žáčky dostala 15900 Kč a velkošenovský sbor Šenováček, ve kterém zpívaly čtyři děti z Dolní Poustevny, obdržel 4000 Kč.

 

 • Policie dopadla převaděče operujícího na Šluknovsku
  Policie ČR dopadla pětačtyřicetiletého muže z Albánie a obvinila ho z trestného činu nedovolené překročení státní hranice. Albánec totiž v červenci loňského roku zorganizoval a pomohl k překročení státní hranice z České re-publiky do Německa skupině pěti osob, především se jednalo o státní příslušníky Pákistánu a Iránu. Z toho byly dvě dospělé osoby a tři děti. K překročení státní hranice došlo v prostoru hraniční stezky Jiříkov – Ebersbach. Albánec za uvedený trestný čin může dostat až jeden rok nepodmíněně.
  -g-
Tisk Tisk | E-mail E-mail