Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Václav Hudeček se představí rumburským divákům

hudecek Václav Hudeček zahájil svoji strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Přesně 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 byl Hudeček žákem tohoto velkého mistra, k jehož odkazu, stejně tak jako dalších velikánů ruské houslové školy, se stále hlásí. Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích, například v Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall s nejlepšími světovými orchestry, jako je Berliner philharmoniker, Cleveland symphony orchestra, NHK philharmonic orchestra. Vystupoval často i na světových festivalech, za všechny jmenujme Osaku, Salzburg, Istanbul, Perth nebo Helsinky.
S nositeli tradic Oistracha, Kogana a Sitkovetského cílevědomě spolupracuje i dnes, což dokazují jeho nahrávky u firmy Supraphon. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a interpret za ni obdržel zlatou a v roce 1997 platinovou desku. Rovněž za další svoje nahrávky obdržel interpret zlaté desky.
Systematicky se stará o pomoc nastupující české interpretační generace, a to jak pořádáním letních mistrovských kurzů, tak představováním těch nejlepších jako hostů na svých koncertech.

Koncert z cyklu DK
„Kruh přátel hudby“ se uskuteční
28. dubna 2008 od 18.00 hodin
v Domě kultury Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail