Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velký Šenov chce vykázat opilce z centra

Smutnou vizitkou Velkého Šenova, která místní občany rozčiluje již několik let a která je tím prvním, co návštěvník tohoto města spatří, je několik stále opilých jedinců, kteří se celé dny povalují ve stavu slastného oblouznění na lavičkách a v keřích přímo ve středu obce, kteří obtěžují kolemjdoucí pokřikováním nemístných poznámek a kteří svými exkrementy znečišťují rohy a zákoutí veřejných budov, jako je základní škola, pošta nebo městský úřad. Šenovští se již delší dobu snažili tyto osoby vymístit mimo centrum, a dokonce z tohoto důvodu nechali zrušit lavičky před poštou, kde opilci celé dny vyspávali své alkoholové dýchánky. Ale nebylo to nic platné. Povaleči se přisunuli lidem ještě více na oči, přímo před základní školu. Někteří školáci z nich mají legraci a jiní si z nich snad mohou vzít odstrašující příklad. Ale většina z nich vidí, že se nestane vůbec nic, když se někdo chová na veřejnosti nevhodně, nebo dokonce pohoršujícím způsobem, že taková osoba není ani pokárána, ani potrestána. A to je další problém, kvůli kterému Šenovští vzteky skřípají zuby.
Lepší zítřky by snad mohla přinést obecně závazná vyhláška, kterou na popud zastupitelstva města musí šenovská radnice připravit do konce května. Ta by měla zakazovat požívání alkoholických nápojů a omamných látek na vyhrazených místech města.
Inspirací pro toto opatření byla vyhláška, kterou přijali ústečtí zastupitelé a kterou schválilo i Ministerstvo vnitra ČR. Pokud se podaří tuto vyhlášku prosadit i ve Velkém Šenově, má tak nyní město velkou šanci vypořádat se se svým palčivým a letitým problémem již v dohledné době.
gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail