Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ZŠ U Nemocnice byla zařazena do projektu SCHKOLA

Loni na podzim byla ZŠ U Nemocnice přijata do svazu škol SCHKOLA z tzv. Trojzemí česko – německo – polského. Je to již druhá rumburská škola, která se stala členem tohoto svazu. ZŠ Pastelka je jeho součástí již od září 2003. Ve svazu SCHKOLA je celkem devět škol, čtyři německé, čtyři české a jedna polská. Hlavním cílem svazu je vzdělávat žáky tak, aby co nejlépe poznali své sousedy a naučili se co nejdříve jejich jazyk. K tomu slouží potkávací dny, dvojjazyčná výuka, žákovské výměny a společné projekty. Základem spolupráce je společná výuka cizího jazyka střídavě na domovské a partnerské škole. Speciální kapitolou činnosti škol je i ekologická výchova a ochrana životního prostředí.
ZŠ Pastelka začala s dvojjazyčnou výukou již před pěti lety. Tehdejší prvňáčci od příštího školního roku přestupují na 2. stupeň ZŠ. Proto bylo dojednáno pokračování programu dvojjazyčné výuky na ZŠ U Nemocnice, kde do ní budou zařazeny i děti, které nebyly na 1. stupni žáky Pastelky.
V současné době zpracovávají školy Oberland Ebersbach, Pastelka o.p.s. a ZŠ U Nemocnice společný projekt s výhledem do roku 2012.
HR

Tisk Tisk | E-mail E-mail