Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Firma Schäfer a Sýkora vyhrála v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel 2008

Na Krajském úřadě v Ústí nad Labem byl v pondělí 21. dubna vyhlášen vítěz veřejné soutěže zaměstnavatelů, kteří lidem s nějakou formou znevýhodnění dávají na pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním. Za Ústecký kraj se jím stala firma Schäfer a Sýkora s.r.o. z Rumburka, kterou do soutěže nominovala Agentura Pondělí. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili prezident Hospodářské komory ČR Dr. Ing. Jaromír Drábek a hejtman Ústeckého kraje Ing. Jiří Šulc.
„Firmu Schäfer a Sýkora oslovila Agentura Pondělí v roce 2003. Představili jsme zde službu Podporované zaměstnávání a vysvětlili význam práce pro lidi s postižením a možný přínos pro firmu. Náš klient Vašek byl ve firmě týden na bezplatné praxi. Jeho přijetí vedením firmy i kolegy na pracovišti bylo přirozené a bez předsudků a Vašek se ve firmě mnoho naučil. Je to dnes jiný, sebevědomý mladý muž s mnoha novými zážitky, které by v ústavu, kde bydlí, nezažil. Zajímavý je i poznatek Vaškových kolegů, že i je Vašek naučil mnoho nového, například jak se chovat ke člověku s postižením, jak mluvit s někým, kdo komunikuje jiným způsobem, než je běžné. Přínosem pro ně je i Vaškův optimistický pohled na svět. Tím vším i Vašek firmu obohatil,“ doplnila Monika Lampová, ředitelka Agentury Pondělí.
Do soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku může být nominována každá firma, která zaměstnává člověka s nějakým typem postižení nebo jiným znevýhodněním. Tito lidé tak získávají v běžné firmě stejnou šanci jako ostatní. Mohou se lépe zapojit do normálního života, vydělávat si peníze, cestovat, seznamovat se s novými lidmi a začít třeba i samostatně bydlet. To má pozitivní vliv nejen na jejich sebevědomí, ale zároveň získává i celá společnost.

Tisk Tisk | E-mail E-mail