Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Také už jste do toho někdy šlápli?

Bohužel, v Rumburku je pro mnoho chodců tanec na chodníku mezi psími hromádkami dennodenní smutnou realitou a existuje jen málo výjimek, které se mohou chlubit tím, že na jejich podrážce, na kole kočárku, bicyklu nebo koloběžky nikdy neuvízla zapáchající mazlavá památka na nějakého cizího psíka.
Na základě výsledků ankety, v níž občané města dali najevo, že nepořádek ve městě jim vadí nejvíce, se město Rumburk rozhodlo řešit problém s nezodpovědnými a sobeckými pejskaři, kteří stále nejsou schopni psí hromádky po svých mazlíčcích uklízet.
V současnosti se připravuje vyhláška města, která by měla stanovit podmínky pohybu psů na veřejných prostranstvích a povinnost osoby doprovázející psa udržovat pořádek. Aby to měli pejskaři snazší, instalují se na vybraných místech města koše na psí exkrementy. Do boje s tímto psím nešvarem chce město zapojit také širokou veřejnost. A proto, pojďme si prstem ukázat na psí hříšníky a jejich lidské miláčky. Pojďme si udělat obrázek o nás samých. O tom, jak důležitá je pro nás čistota našeho města a spokojenost našich sousedů. Podívejme se zblízka na to, kde je naše slušnost a zodpovědnost za chování nás samých i našich pejsků vůči našemu okolí.

Zapojte se do fotografické soutěže na téma
Psi a pořádek ve městě

Vezměte do ruky fotoaparáty a foťte vše, co se vám líbí a co ne, vše, co lidi rozesměje, ale nezavírejte oči ani před tím, co je k pláči. Pošlete nám svoje fotografie s páníčkem, který prchá se svým psem od jeho hromádky. Nafoťte hromádku, která se stala pohromou pro něžný dámský střevíček. Ale také ukažte na toho, kdo se chová zodpovědně a využívá sáčky na psí exkrementy. Vaší fantazii se meze nekladou a pohotovost, se kterou tyto momentky zachytíte ve svých fotoaparátech, bude náležitě oceněna. Tři nejlepší fotografie odměníme, a aby se s nimi mohli všichni seznámit, zveřejníme je v Rumburských novinách a uspořádáme výstavu všech došlých fotografií. Fotografie (maximálně dvě) nám posílejte v digitální podobě (minimální rozlišení 1200 x 800 obr. bodů) nejpozději do 31. 5. 2008 na e-mail: chmelarova.rri@rumburk.cz. Nezapomeňte připsat vaše jméno a příjmení, adresu a telefonní číslo, případně i jméno školy a třídy, kterou dětský účastník soutěže navštěvuje.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail