Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

„Hrozba konkurzem pro město Rumburk je účelový blábol,“ říká starosta Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček

Informace poskytnuté tisku, že městu Rumburk hrozí konkurz, jsou zcela záměrně a účelově zkresleny a jejich cílem je zneklidnit rumburskou veřejnost a pošpinit dobré jméno města Rumburk před nastávajícími podzimními volbami do kraje a Senátu, v nichž jsem se rozhodl kandidovat.
Problematikou parkoviště TIR za městem a údajným neoprávněným obohacováním při vybírání poplatků se již několikrát zabývala rada města i zastupitelstvo, a to jak za současného, tak i předchozího vedení města. Rada města i zastupitelstvo města se jednoznačně postavili za pana Václava Pohla, jehož jméno figurovalo v souvislosti s trestným činem nedovoleného obohacování, ale proti němuž bylo nakonec trestní stíhání zastaveno, tak jako i proti ostatním účastníkům, kteří v této kauze figurovali a byli zproštěni všech obvinění.
Vedení města Rumburk a především já osobně jsem v souvislosti s touto kauzou stále ve spojení s právním zástupcem města Mgr. Vlastimilem Škodou, který se všemi, kteří se přihlásili k zaplacení pohledávky vzniklé z údajně bezdůvodného obohacení, jednal a vyzval je k tomu, aby svou pohledávku uplatňovali prostřednictvím soudu, a to z následujícího důvodu.
Město Rumburk žádným způsobem neodmítá vydání bezdůvodného obohacení v případě, že bude soudem prokázáno, že k němu skutečně došlo. Dosud však žádný soud nevynesl pravomocný rozsudek, který by prokázal, že vybírání poplatků na parkovišti bylo nezákonné a žádný soud nevynesl rozsudek, který by Městu Rumburk přikazoval vyplacení pohledávek vzniklých z vybírání poplatků. Dokud se tak nestane, Město Rumburk nemůže a ani nesmí požadované pohledávky vyplatit, protože by tak ve svém důsledku mohlo přivodit trestněprávní odpovědnost zástupců města, kteří by se tak s největší pravděpodobností dopustili trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku.
Podle našich informací se o vyplacení pohledávek přihlásilo zatím 30 autodopravců a Ing. Dvorský, který údajně odkoupil pohledávky od dvou autodopravců. Žádný z nich však dle mých informací dosud neuplatnil svůj nárok na zaplacení prostřednictvím soudu. Souhrnná požadovaná částka k vyplacení pohledávek dělá necelých 3,3 milionu korun.
Závěrem mohu říci, že městu Rumburk přinejmenším v této kauze nic nehrozí. Nehrozí mu ani konkurz podle insolventního zákona, ani exekuce a obstavení účtů.
Pokud by však přesto v budoucnosti vyplynuly oprávněné a soudem potvrzené požadavky autodopravců na vyplacení jejich pohledávek, Město Rumburk je připraveno se s těmito závazky finančně vypořádat.

Tisk Tisk | E-mail E-mail