Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

29. ročník Stezky odvahy měl rekordní účast

V první květnovou sobotu proběhl již skoro třicátý ročník tradiční akce našeho Klubu českých turistů – Stezky odvahy.
Na tento krásný výlet pro děti a jejich rodiče přišlo letos 907 účastníků, těch velkých bylo 409, malých 498, což je účast skoro rekordní.
Osmikilometrová trasa začínala na nádraží v Brtníkách a romantická krajina našeho kraje dovedla výletníky přes kontroly s razítky až do cíle na turistické louce v osadě Kopec.
V cíli dostali všichni, kdo došli, diplom, děti navíc sladkosti a ručně vyrobenou medaili. Jenom nás všechny velice mrzelo, že vzhledem k velkému počtu účastníků jsme nemohli dát medaili dětem všem.
Jako každý rok, ani letos nechyběl v cíli ohýnek, velkou oblibu si v posledních letech získala tombola, samozřejmostí byly i radovánky pro děti, například chůze na chůdách, prolézání pytle, hod kolečky do umyvadla a kroužky na cíl, shazování plechovek – to vše vždy odměněno malou sladkostí. Občerstvení poskytoval stánek přímo na louce nebo v blízké restauraci U Vyskočilů, nechyběl prodej cukrové vaty pana Koury, potěšil stánek s výrobky ÚSP Brtníky a atmosféru dotvářela hudební skupina Ruksak.
Z velkého počtu účastníků jsme měli radost, i když to přineslo mnohé organizační problémy – nával ve vlaku, delší čekání u startu i cíle. Věříme ale a doufáme, že to nikoho neodradí od příští účasti, neboť členové našeho KČT stráví přípravou akce mnoho hodin svého volného času a dělají vše proto, aby díky Stezce prožily děti se svými rodiči hezký den.
Velké poděkování patří sponzorům: obcím a městům z celého Šluknovského výběžku, soukromníkům, firmám. Bez jejich přispění by se naše turistická akce jen těžko mohla konat.

Tisk Tisk | E-mail E-mail