Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

32. ročník pochodu Severní stopou

Klub českých turistů Dolní Poustevna ve spolupráci s Městem Dolní Poustevna a DAV-SBB Sebnitz pořádají v sobotu 17. května 2008

Start od 7.30 do 11.00 hod. u turistické chaty za hřištěm v Dolní Poustevně pro trasy 15, 18 a 26 km, od 8.30 hod. pro krátké trasy 3 km (pro zdravotně postižené), 8, 10 a 12 km a všechny cyklo 15 až 25 km – přes Německo. Cíl na výletišti Čtverec v D. Poustevně.

Startovné: děti 15 Kč, pro děti – členy klubu Čtyřlístek Poštovní spořitelny 7 Kč, dospělí 25 Kč. Pro absolvování tras přes Německo je nutný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Turistický pochod Severní stopou má již dlouhou tradici, letos se uskuteční již 32. ročník. Nejvzdálenější cíl letošní Stopy je nejsevernější tábořiště v ČR Klondyke pod Skřivánčím vrchem nedaleko osady Severní.

Krátká, 8 km dlouhá trasa projde kolem Maxovy boudy přes Horní Poustevnu, Karlín na Čtverec. Delší, 10 km dlouhá trasa navštíví navíc kapličku na Markétě. 12km trasa zavede účastníky ještě na dominantní kopec Poustevník (Špičák). 15km trasa vede kolem Maxovy boudy, Solného sloupu, přes Rugiswalde na Novou Vísku a Špičák. 18km trasa navštíví ještě rozhlednu Unger. Nejdelší, 26 km dlouhá trasa pokračuje ze Špičáku přes Drážďanku na tábořiště Klondyke, odtud přes osadu Severní, kostel v Lobendavě, kapličku na Markétě do cíle na Čtverec.

Na kontrolách obdrží účastníci zajímavá razítka, na krátkých trasách (8, 10 a 12 km) budou pro děti připraveny soutěže o bonbóny.

Každý účastník obdrží barevný pamětní list a upomínkový suvenýr z keramiky. Odměna bude připravena též pro tři nejmladší a tři nejstarší účastníky. Zajištěn je prodej občerstvení a turistických zajímavostí, nebude chybět ani výstava o historii Severní stopy. Celý den bude hrát country kapela Srdíčko. V loňském roce se této akce zúčastnilo 1428 účastníků a 100 pořadatelů.

Pojede též historický vláček Klubu přátel lokálky. Odjezd v 8.43 z Jiříkova, v 8.58 z Rumburku a je uveden v jízdním řádu. Informace o historickém vláčku na www.kpl.cz.

Podrobnější informace o trasách naleznete v propozicích Severní stopy 2008 nebo na www.severnistopou.cz. Informace a propozice obdržíte také nae-mailové adrese leksa@centroflor.cz, tel.: 412 315 903, 602 126 390.

Tisk Tisk | E-mail E-mail