Der Kuss – písňový recitál Simony Procházkové a Jana Ježka

Tištěné noviny 10/2008 | 15. 5. 2008 | Nezařazené

Klavírní spolupráce Bronislav Procházka
Program: W. A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert, R. Schumann, M. Sch. Trnavský, S. Rachmaninov, R. Strauss, A. Dvořák
Simona Procházková – sólistka Státní opery Praha, spolupracovnice opery Národního divadla v Praze, stálý host Slovenského národního divadla v Bratislavě a ND v Brně. Její koncertní činnost je velmi bohatá, účinkuje např. v FOK, České filharmonii a Českém rozhlase. Své umění prezentovala již v řadě zemí, např. v Belgii, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Izraeli, Japonsku, Brazílii.
Jan Ježek – jeho operní kariéra začala úspěšným konkurzem do Národního divadla. Po rozdělení pražských operních scén se rozhodl pro Státní operu Praha, kde vytvořil řadu pozoruhodných rolí – Laertem v Thomasově Mignon počínaje, přes Cassia, Waltera, Pedrilla, Monostata, až k nejvýraznějším postavám – Franzovi v Hoffmannových povídkách, Šujskému v Borisi Godunovovi nebo Števovi v Janáčkově Její pastorkyni. Je nutné připomenout jeho podíl na úspěchu muzikálu „Les Miserables“, kde ztvárnil postavu Jeana Valjeana.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/05/15/der-kuss-pisnovy-recital-simony-prochazkove-a-jana-jezka/