Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužické náměstí se zaplnilo domečky z tetrapaků

denzeme V pátek 25. dubna proběhly na Lužickém náměstí v Rumburku oslavy Dne Země, při nichž si děti mohly vyzkoušet spoustu soutěží s ekologickou tématikou. Oslavám pravidelně předchází výtvarná soutěž Tvoříme z Tetrapaku, která byla letos zaměřená na vytváření replik městských domů a domečků. A tak se kolem morového sloupu na náměstí shromáždily zmenšeniny speciální základní školy, lorety a dalších staveb. Asi nejzdařilejší replikou byl kostel, který vyrobili klienti výchovného ústavu v Brtníkách, nechyběl ani malý morový sloup nebo benzínová pumpa. Za tyto tetrapakové výrobky byly děti odměněny sazeničkami ozdobných keřů z Květinářství paní Kremzové, kterými si zvelebí okolí svých škol. Součástí oslav byl i kulturní pořad, v němž se představily pěvecké sbory Zpěváček ze ZŠ v Horním Jindřichově a Čtyřlístek ze ZŠ U Nemocnice, beatboxer Lukáš Rigo ze ZŠ v Krásné Lípě a hudební skupina WWS z DDM. Diváci mohli také vidět vystoupení mladých country tanečnic a vystoupení skupiny Step aerobiku ze ZŠ U Nemocnice. Své umění předvedli cvičenci JV Judo Rumburk. Zdařilá byla i hodinka strávená s Big bandem ze ZUŠ Varnsdorf a Rumburk pod vedením pana Zelenky. Lákadlem byly stánky, kde bylo možno koupit si kozí sýry nebo drobnosti z dílny výchovného ústavu v Brtníkách, ale také bylo možné prohlédnout si živé dravce ze SLŠ ve Šluknově nebo se pomazlit se štěňátkem a kočičkou z rumburského útulku. Mimo jiné, oba mazlíčci získali díky Dnu Země nové milující páníčky a domov. Součástí oslav bylo i promítání ekologických dokumentárních filmů. Některé z nich byly velmi zajímavé a jistě by posloužily učitelům základních škol v hodinách ekologické výchovy.

Náš dík patří všem firmám a jednotlivcům, kteří se postarali o to, aby se vše zdařilo a proběhlo v pořádku, zejména panu Milanu Hulánovi z firmy ProEko. Jediná výtka patří počasí, které se to dopoledne patřičně vyřádilo a provázelo organizátory oslav svojí silnou nepřízní.
Oslavy Dne Země pořádal DDM Rumburk ve spolupráci se svým SRP, městem Rumburk a hlavními sponzory akce – firmou ProEko z Varnsdorfu a firmou EKO KOM z Prahy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail