Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté přivezli z Mostu i Liberce další cenné kovy

judo_0 Přestože letošní jarní počasí moc nepřálo, představili se judisté z oddílu JV JUDO Rumburk při DDM hned na dvou akcích pořádaných pro veřejnost. Nejprve předvedli své umění na Lužickém náměstí v pátek 25. dubna v rámci oslav Dne Země, ale také 30. dubna na zahradě DDM, kde probíhal Rej čarodějnic.
O víkendu, přesněji v sobotu 3. května, naši závodníci rozhodně nelenili a vyjeli poměřit své síly na závody. Tentokrát se oddíl netradičně rozdělil.
Mláďata – tedy naši nejmenší odjeli na turnaj do Mostu. Start se jim vydařil a každý ze zúčastněných přivezl medaili. Zlatou získali Vojtěch i Václav Koutečtí a také Karel Macoun, stříbrnou medaili vybojoval Patrik Sabo a bronzovou Tomáš Dušánek a Martin Semerád.

Mladší a starší žactvo se vydalo na Mezinárodní velkou cenu do Liberce, kde byla již opravdu velká konkurence. Účastnili se jí závodníci nejen z celých Čech, ale například i z Německa, Polska, Holandska, atd. Ne všichni startující stoprocentně uspěli, ale i zde pro nás získali zlaté medaile Pavlína Koutecká a Lukáš Rigo.
Tomáš Rákosník se o víkendu zúčastnil jako člen reprezentačního družstva České republiky prestižního turnaje dorostenců EJU 2008 s mezinárodní účastí v Teplicích. A později s dalšími našimi dorostenci absolvoval třídenní mezinárodní soustředění, kterého se zúčastnilo přes tři sta sportovců z celé Evropy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail