Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sušené sušence k sedmým narozeninám gratuloval i starosta Rumburku

susenka Již sedmým rokem vychází na Základní škole U Nemocnice v Rumburku školní časopis Sušená sušenka, jehož redaktory jsou samotní žáci této školy.
Letošní oslavy sedmých narozenin Sušené sušenky v pracovně starosty města Rumburku Ing. Sykáčka však měly trošku hořkou příchuť. A to proto, že všichni současní redaktoři, samí deváťáci, odcházejí na střední školy a jejich redaktorskou štafetu tak budou do svých rukou muset převzít noví a nezkušení mladí novináři. Ale navíc z postu nehrajícího a nepíšícího kapitána odchází i Mgr. Táňa Vítová, zakladatelka a dobrá duše Sušené sušenky, z jejíž iniciativy tento časopis vznikl a dlouhé roky úspěšně fungoval.

Za dobu existence prošly Sušenou sušenkou téměř tři desítky žáků v úloze redaktorů, z nichž některým časopis pomohl při rozhodování o budoucím studiu. Výtěžek z prodeje časopisu putoval vždy na dobročinné účely, nejvíce dětem do Dětského domova v Rumburku a také chlupatým ztracencům v psím útulku v Rumburku.
Rozloučení i narozeniny oslavili „sušenkáči“ u velikého dortu se sedmi svíčkami, na kterém si pochutnal i starosta Sykáček. Ten také všem popřál, aby na svých cestách svým dospělým životem měli hodně štěstí, aby se nenechali svést na scestí a nepřešlapovali na místě. Aby dokázali vždy jít dopředu za svým cílem a aby jejich počínání bylo úspěšné.

Tisk Tisk | E-mail E-mail