Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děčínští basketbalisté navštívili šenovskou základní školu

basket Tři nejvyšší, možná i nejhezčí a nejlepší hráči děčínského basketbalového klubu kapitán Jakub Houška, Pavel Miloš a Lukáš Kraus v čele se svým trenérem Pavlem Budínským a manažerem klubu Pavlem Starou navštívili ve středu 21. května na pozvání zdejšího učitelského sboru Základní školu ve Velkém Šenově. Ve školní tělocvičně na ně čekalo přes dvě stě dětí, které toužily na vlastní oči vidět, jak vypadá víc jak dvoumetrový chlap a vrcholový basketbalový hráč. Na hosty se snesla hned od začátku debaty smršť otázek, se kterými si poradili s neobyčejnou lehkostí a vtipem, takže se jejich posluchači prohýbali smíchy a atmosféra byla víc jak přátelská. A zatímco kluky zajímalo, jaké to je být vrcholovým sportovcem, co jedí před utkáním a jestli mohou kouřit a pít, malé slečny chtěly vědět, jestli mají pánové nějakou přítelkyni, jak vysoký je jejich plat a jaké mají číslo bot.
Největší radostí pak pro všechny (zřejmě i pro hráče) bylo závěrečné rozdávání dárků a focení. Basketbalisté věnovali škole dva basketbalové míče se svými podpisy, týmová trička a šály, a pak statečně pózovali před objektivy fotoaparátů snad se všemi sportu, teď již i basketbalumilovnými žáky.

„Takovéhle akce pořádáme rádi,“ netají se Pavel Budínský. „Snažíme se tím propagovat basket mezi dětmi a získat je tak pro tuto hru. Určitě se v každém dětském kolektivu a na každé škole najde někdo, kdo by mohl být dobrým hráčem a možná, že ho naše návštěva povzbudí k tomu, aby se mu začal věnovat,“ doufá trenér. Jeho slova potvrdil nepřímo i manažer Pavel Stara, který si v davu dětí vyhlédl žáka z osmé třídy s úctyhodnou výškou 186 centimetrů a začal ho přemlouvat, aby se začal basketu věnovat intenzivně. Jestli se někdy tento chlapce, nebo některý jiný z této školy, objeví s oranžovým míčem pod basketbalovým košem v dresu nějakého klubu zatím nikdo neví, ale jisté je, že Basketbalový klub Děčín a basket jako takový má od tohoto dne o dvě stovky fanoušků a fanynek víc.

Tisk Tisk | E-mail E-mail