Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festiválek malého umění na Kopečku

Před rokem byla v Rumburku otevřena čajovna a kavárna Na Kopečku a při příležitosti zahajování jejího provozu byl uspořádán happening s názvem Festiválek malého umění. Malé formy jsou Domečku Na Kopečku vlastní už jen vzhledem k malým a roztomilým prostorům, které nabízí. Čajovna se stala útočištěm spíše alternativních pořadů, uměleckých, přednáškových i jiných, a ve stejném stylu proběhl i první ročník festivalu.
Letošní ročník se nese opět v podobném duchu, drobná slavnost s uklidňujícím programem, za jejíhož headlinera můžeme považovat Bedřicha Ludvíka, dramaturga a scénáristu České televize, autora dokumentárních cyklů Rozhlédni se, člověče, Zpět k pramenům a dalších, autora a zároveň interpreta ústředních písní k těmto pořadům, který se Na Kopečku představí se svým recitálem. Kromě Bedřicha Ludvíka si budete moci poslechnout také citeristu Michala Muellera, folk-rockovou formaci Pranic z Turnova, pozounové sbory a další. V programu se objeví také divadelní umění – pro děti i dospělé.
Kromě hlavního programu v areálu vedle evangelického kostelíka na Krásnolipské ulici, kde celý festiválek proběhne, budete mít možnost zastavit se u spousty nejrůznějších prodejců zajímavého zboží a netradičního občerstvení.
Pokud jste ještě Na Kopečku nebyli, pak je Festiválek malého umění vaším dobrým startem. Akce proběhne od 6. do 7. 6. 2008 (pátek od 19.00, sobota od 14.08 hod.). Všichni jste zváni.

Tisk Tisk | E-mail E-mail