Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Křečanská pětka na VC Liberce

Týden po mistrovství ČR mladších žáků v judo startovali naši chlapci i děvčata oddílu Jiskra Staré Křečany  (Křečanská pětka) na VC Liberce.
A opět se David Lichtenberk sešel ve stejné váze do 38 kg s Danielem Helikarem. Tentokrát startovalo v této váze 12 závodníků, z nichž téměř všichni se zúčastnili zmiňovaného mistrovství. Konkurence byla opět na úrovni. David v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze Kohoutka z Liberce, s nímž těsně prohrál. V opravách nejprve prohrával s chomutovským Johánkem na wazaari (7 bodů), pak ale útočil a měl značnou převahu, udělal dvakrát juko (5 bodů), ale nakonec, ve snaze strhnout vítězství na svou stranu, udělal chybu, po které soupeř udělal druhé wazaari a vyhrál. David se tak úspěchu nedočkal, ale předvedl bojovný výkon, ve kterém nezklamal. Danovi se dařilo o něco lépe, když celkem jistě vyřídil litoměřického Modru a českolipského Munzara, pak zaváhal s broumovským Brausem, když i v tomto zápase vedl ještě několik vteřin před koncem. Tím se naděje na celkové vítězství rozplynuly. V boji o třetí místo pak pomstil Davida a krásným iponem s dopadem na čistá záda (technika de-aši harai) porazil Johánka.
Dívky jsme měli v soutěži rovněž dvě. Klárka Stodůlková (do 32 kg) měla tentokrát pouze jednu soupeřku, varnsdorfskou Fialovou, se kterou neměla žádné problémy a oba zápasy s ní hladce vyhrála. Poté vybojovala i dva přátelské zápasy s brněnskou Březinovou, která v oficiální soutěži startovala ve vyšší váze. Také ji suverénně porazila za pět a osm vteřin. Škoda, že neměla lepší konkurenci. Ale to se stává, že i v kvalitní soutěži jsou některé váhové kategorie slabě obsazeny.
Kvalitněji byla obsazena váha starších žákyň do 48 kg, kde startovala Maruška Bradová. Na litoměřickou Anetu Buriánkovou ani tentokrát neměla, ale vyrovnaná utkání vybojovala s Kolínovou z České Skalice a Kašparovou z České Lípy. Nakonec skončila bez medaile, ale naznačila zlepšení, hlavně ve vyšší bojovnosti a i v technice.
Celková bilance vyjádřená pouze čísly zní: čtyři závodníci a závodnice, 1x první a 1x třetí místo.

Tisk Tisk | E-mail E-mail