Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dvojnásobný úspěch rumburského Čtyřlístku

Jen zasvěcení vědí, že nedaleká Krásná Lípa není jen centrem našeho nejmladšího národního parku, ale je také důležitým střediskem dětského sborového zpěvu. V sobotu 24. května se zde konal již 26. ročník festivalu dětských pěveckých sborů. V posledních letech má na této přehlídce, díky Čtyřlístku, pravidelné zastoupení i město Rumburk.

Jak festival probíhal? V tomto roce na festival přijelo deset sborů a každý z nich zazpíval několik libovolných skladeb ze svého repertoáru. Mezi písněmi však musela být alespoň jedna lidová. A to proto, že odborná porota, která pozorně sleduje všechny výkony, ocení na závěr festivalu jen jediný sbor, který dostává cenu dr. Princla za nejlepší provedení lidové písně. Letos tuto prestižní cenu získal DPS Čtyřlístek ze ZŠ U Nemocnice za interpretaci české lidové „Co byjvá ve sjetě“. Po stříbrném pásmu na krajském festivalu DPS v Chlumci je to již druhý úspěch tohoto sboru v letošním roce.

Během festivalu bylo slyšet výborné výkony zpěváků, a diváci mohli ocenit skvělou práci organizačního týmu z krásnolipské základní školy. Nám nezbývá než doufat, že se v našem domě kultury znovu obnoví přehlídka rumburských pěveckých sborů, která v minulých letech již dvakrát proběhla pod názvem Rumburská notička, a která měla vždy velký ohlas. Naše děti totiž zpívají a zpívají rády a my bychom je v této činnosti měli podporovat.

Tisk Tisk | E-mail E-mail