Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovská lesní pohádka okouzlila stovky dětí

Jako mávnutím kouzelného proutku se každoročně mění koncem května okolí rybníka Mexiko v Jiříkově v pohádkovou říši dětí. Asi na dvoukilometrovém okruhu v příjemném lesním prostředí otevřel svou náruč místním i dětem z blízkého okolí letos již 9. Pohádkový les. Zdá se, že si na svou stranu získal nejen děti, ale i přízeň počasí. To se po týdnu umoudřilo a vytvořilo příjemnou atmosféru pro 2150 návštěvníků.
Na pláži rybníka přibyla letos spousta nových atraktivních aktivit. Policie ČR se předvedla s ukázkou výstroje a výzbroje. Odvážnější děti si mohly poprvé v životě potěžkat služební zbraň, spustit sirénu. Zajímavý byl i odběr otisků prstů na evidenční kartu podezřelého. Vůbec poprvé jsem měl pocit, že policie je i přítelem a nejenom represivní složkou.
Rychlá zdravotní služba se svým vozidlem nabídla dětem kompletní vybavení při ostrém výjezdu za záchranou životů. Kdo chtěl, mohl si na vlastní uši poslechnout tlukot svého srdíčka. Vzpomenu ještě tradiční projížďku člunem jiříkovských hasičů, o kterou byl, jako vždy, velký zájem.
Vraťme se však do pohádky, protože o ní to je. Vstupní branou prošlo 720 dětí. Příjemným překvapením je, že se rok co rok kulisy pohádek obměňují, doplňují a přibývají nové. Nádherné výpravné kulisy Letopisů z Narnie vyrazily mnohým dech. Po průchodu zeleným tunelem se před očima dětí otevřela prostorná sněhobílá síň. Vysoko z trůnu v překrásném kostýmu shlížela Ledová královna na děti z Narnie, snažící se o složení puzzle na záchranu země. I naše děti jim skládáním puzzle pomáhaly Narnii zachránit.
Pat a Mat si od loňska obstarali spoustu dalšího nářadí a působili opravdu dojmem všeumělů, kterým jde práce od ruky.
Na trase lesem bylo letos jedenáct pohádkových zastavení, jedno hezčí než druhé. U každé pohádky dostaly děti po splnění úkolu nějakou sladkost věnovanou sponzory letošního Pohádkového lesa. Ostatní spolutvůrci programu pro děti ať se nezlobí, ale popsat tak velkou akci je na jiné stránky a pro jiného pisatele.
Všem dobrovolníkům velký dík a obdiv především v dnešní době, kdy nic není zdarma a za vše se tvrdě platí. I když vyloudit dětský úsměv je k nezaplacení. Na začátku článku stojí „Jako mávnutím kouzelného proutku…“ Desítky dobrovolníků dobře ví, co se proutkem naoháněli, než za vydatné podpory sponzorů spolu vytvořili tuto nádhernou atmosféru.

les

Děti při procházce pohádkovým lesem plnily různé úkoly a soutěže, za které dostávaly od pohádkových postav sladké odměny. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail