Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová turistická sezóna v Českém Švýcarsku již byla oficiálně zahájena

V Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě byla v pátek 30. května slavnostně zahájena nová turistické sezóna v Národním parku České Švýcarsko. Zároveň s tím byl i pokřtěn výpravný kalendář na rok 2009 „České Švýcarsko zblízka“ s fotografiemi V. Sojky. Slavnosti se zúčastnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka, starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart, ale také primátor Děčína Vladislav Raška nebo Jürgen Stein, ředitel Národního parku Saské Švýcarsko.
Zahájení nové turistické sezóny v Národním parku České Švýcarsko zorganizovala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko symbolicky v den Světového svátku sousedů, a to proto, že právě v loňské sezóně navštívilo unikátní pískovcové výtvory i přírodu plnou zajímavých ekosystémů na 900 tisíc lidí, z nichž značná část pocházela právě od sousedů, ze Saska a z celého Německa.
U příležitosti zahájení nové turistické sezóny pokřtil náměstek hejtmana Vonka spolu s Vladislavem Raškou autobus, který na lince č. 434 vozí turisty mezi Děčínem, Hřenskem, Chřibskou a Krásnou Lípou. Zmíněnou linku zřídil Ústecký kraj a zajišťuje ji smluvní dopravce kraje – Dopravní podnik města Děčína.

Tisk Tisk | E-mail E-mail