Rumburský oddíl cyklistiky se momentálně pyšní nejlepší českou sjezdařkou

Tištěné noviny 12/2008 | 12. 6. 2008 | Nezařazené

Na české downhillové scéně se již v loňském roce zrodila nová hvězda, devatenáctiletá Jana Trojanová, poté co s přehledem vyhrála loňský 3DH Cup. Pro letošní rok se tato mladá závodnice upsala rumburskému oddílu cyklistiky TJ Rumburk -Kolabrabec a posílila tak řady místních bikerů.
Svou skvělou formu z loňska potvrdila hned v prvním letošním závodě Českého poháru v Krupce, kde skončila na druhém místě za Němkou Harriet Rucknagel. Že je Jana z českých riderek nejlepší prokázala o týden později v závodě  3DH Cup v Meziboří, kde si vybojovala zlato. 15. června bude mít možnost potvrdit své kvality v dalším závodě Českého poháru ve Špindlerově mlýně.
Mezi naše další úspěšné ridery patří i Rumburák Kuba Kříž, který se po Krupce drží na průběžném čtvrtém místě v kategorii pevných rámů. V Meziboří se umístil také na čtvrtém
místě, což je úspěch, který si zaslouží uznání.
Lukáš Jirkovský, který v loňské sezoně skončil celkově druhý v hobby kategorii Českého poháru a letos musel povinně postoupit do nejvyšší elitní kategorie, se umístil na pěkném 17. místě v ČP, v Meziboří dojel jako osmý, a to s pouhými třemi vteřinami ztráty za vítězem.
Pokud by snad někdo zaváhal nad názvem DH závod, dovolím si malou vysvětlivku. DH, tedy downhillový závod, je závod na terénním kole z kopce dolů. To tedy znamená střemhlav a co nejrychleji po téměř nemožném terénu, který by i zdatný chodec zdolával s obtížemi. Trasa závodu vede většinou lesem, po kamení, kořenech, mokrém listí, v bahně, přes výmoly,
úvozy, koryta  a různé jiné díry. V lepším případě pořadatelé jezdcům, neboli riderům, jízdu znesnadní speciálně upravenými překážkami. Vítězem není ten, kdo dojede do cíle živý, což už samo o sobě je úspěch, ale jak už to tak bývá, vítězem je ten, kdo dojede nejrychleji.

Pokud budete mít zájem zjistit o tomto extrémní sportu něco více, zkuste se podívat na stránky www.kolabrabec.cz ., tam se dozvíte všechno a ještě mnohem víc.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/06/12/rumbursky-oddil-cyklistiky-se-momentalne-pysni-nejlepsi-ceskou-sjezdarkou/