Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vladimír Mišík + skupina ETC… v Rumburku

V rámci cyklu Legendy populární hudby se ve středu 25.června od 19.00 hodin bude v Domě kultury Rumburk konat koncert skupiny ETC… v čele s Vladimírem Mišíkem.

Český rockový zpěvák, skladatel, textař a svými přáteli už léta mírně ironicky, avšak právem přezdívaný „Legenda“ hrával se svou první kapelou po parcích skladby Elvise Presleyho a Semaforu. Na barrandovském truhlářském učilišti založil skupinu Uragán a po krátké epizodě u Komet stál u zrodu jedné z nejslavnějších českých kapel 60. let Matadors, v jejíž čele se začal hudbou zabývat profesionálně.

Založil kapelu New Force, se kterou odehrál jediný koncert v srpnu 1968, a poté byl krátkodobě angažován jako sólový kytarista v George & Beatovens Petra Nováka. V zimě 1968 se svým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil Blue Effect. S ním se Mišík prezentoval na první dlouhohrající desce Meditace. Po jejím vydání byl ze souboru vyhozen, vzápětí jej bubeník Jaroslav Erno Šedivý pozval do další slavné kapely tehdejší doby, Flamenga. S ním natočil Vladimír Mišík dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Dříve než album stačilo vyjít, Flamengo se rozpadlo a Mišík založil epizodní soubor Formace.

Ke konci první poloviny sedmdesátých let založil skupinu ETC…, se kterou – přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech – koncertuje dodnes. Zároveň se začal věnovat vedlejšímu akustičtějšímu sdružení Čunderground (původně s Vladimírem Mertou, Petrem Kalandrou ad., dnes vesměs se členy ETC…).

Tisk Tisk | E-mail E-mail