Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Chytrá horákyně rozdávala vysvědčení

Osm žáků Aktivačního centra pro celoživotní vzdělávání lidí s postižením převzalo ve čtvrtek 19. června z rukou místostarostky města Aleny Winterové a zástupkyň občanského sdružení Chytrá horákyně vysvědčení za svou celoroční práci. Přestože pro některé z těchto studentů bylo úspěchem nakreslit obrázek smutného či veselého obličeje, přečíst nebo napsat několik slov, zatímco druzí byli již schopní naučit se základům konverzace v německém jazyce, radost z vysvědčení a dárků měli všichni stejnou. Vždyť především byla hodnocena snaha a píle těchto žáků, z nichž někteří nikdy do žádné školy nechodili a toto je jejich první školní zkušenost. A že pro ně byla velkým přínosem svědčí i to, že mnozí z nich stále dokola ubezpečovali sebe i ostatní, že v září budou do školy chodit znovu.
Aktivační centrum pro ně není jen místem, kde se naučí něco víc, než by se naučili doma, ale je i místem, kde mají své kamarády se stejným nebo podobným postižením, kde mají své přátele a společnost, která by jim jinak chyběla a kde mohou smysluplně trávit svůj volný čas mezi sobě rovnými.
Díky práci a péči občanského sdružení Chytrá horákyně nestojí tito lidé na okraji naší společnosti, ale jsou její součástí. A tak rovnocenně mezi ty silné, krásné a nadané patří i ti slabí, oškliví a méně chytří, protože všichni jsou to lidé a každý z nich si zaslouží pozornost a pomocnou ruku. A u Chytré horákyně ji najdou vždycky.

horakyne

Studenti aktivačního centra pro celoživotní vzdělávání lidí s postižením měli ze svého vysvědčení upřímnou radost. Foto: gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail