Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Český trh obohatí nový bioprodukt, bio máslo z Mlékárny Varnsdorf

Mlékárna Varnsdorf přichází jako první v České republice na trh s novým produktem, a to bio máslem.

biomaslo Není to však její jediné prvenství. Varnsdorfská mlékárna, která je podle ředitele Zemědělské agentury Děčín Ing. Jana Růžičky poslední ze dvou výrobců potravin v děčínském okrese, uvedla již před časem na český trh bio sýr s názvem Mandava a nyní, kromě bio másla, posílá mezi své zákazníky i bio sýr ementálského typu Tolštejn.
Slavnostního zahájení výroby bio másla se v pondělí 30. června zúčastnil i generální ředitel Polabských mlékáren a. s. Poděbrady Ing. Pavel Vorálek, jehož firma s varnsdorfskými úzce spolupracuje, který ocenil snahu malé varnsdorfské mlékárny aktivně reagovat na dynamický růst trhu a jeho orientaci na podporu zdravého životního stylu, s tím související zvýšenou poptávku po biopotravinách a stále silnější volání zákazníků po kvalitě.
Ředitel mlékárny Ing. Timotej Šimko uvedl, že Mlékárna Varnsdorf již několik let patří mezi významné výrobce bio produktů vyráběných z ekologicky čistých potravin a její postavení na českém trhu neustále posiluje. Měsíčně vyrobí z 25 tisíc litrů smetany 12 tun bio másla.

Novou epochu výroby varnsdorfské mlékárny zahájili slavnostním přestřižením pásky senátor Josef Zoser, marketingová ředitelka Polabských mlékáren Poděbrady Drahomíra Vybíralová a varnsdorfský starosta Josef Poláček.

Tisk Tisk | E-mail E-mail