Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalová sezóna 2007-2008 skončila

Stručná bilance družstev FK Rumburk napoví mnohé o tom, zda to byla sezóna úspěšná, či nikoliv.
Družstvo dospělých skončilo v I.A třídě ústeckého KFS na průměrném 9. místě se ziskem 30 bodů. Rozhodně bylo v možnostech a silách družstva dosáhnout více.
Starší dorost obsadil v krajském přeboru 5. místo (41 b.), což je historicky nejlepší umístění v nejvyšší krajské soutěži a nebýt herních výpadků na jaře, mohlo být ještě lepší.
Mladšímu dorostu se tento ročník KP vůbec nevyvedl a konečná 13. příčka je toho důkazem.
Starší žáci doplatili na slabší podzim. V konečném pořadí KP jim patří až 10. místo, a to bohužel znamená sestup do I.A třídy.
Mladší žáci, přestože po celý rok hráli pohledný fotbal a v tabulce se umístili velmi vysoko (4. místo, 43 b.), musí následovat starší žáky a rovněž tedy sestupují, což je pro ně o to krutější, protože v této věkové kategorii není I.A třída, takže to znamená pád až do okresního přeboru.
Družstva starších přípravek si za daných okolností (např. za svými soupeři najezdila nejvíce kilometrů) v krajském přeboru vedla poměrně dobře. O jejich osudu rozhodlo pravidlo, podle kterého se výsledky obou družstev sčítají do společné tabulky. V ní až poměr vzájemných utkání s dalšími celky rozhodl o našem sestupu.
Družstvo mladší přípravky v přeboru OFS Děčín obsadilo 3. místo. Tato soutěž se hrála turnajovým způsobem a konečné pořadí vzešlo ze součtu výsledků jednotlivých turnajů.

 

V nové sezóně budou družstva FK Rumburk hrát v těchto soutěžích

Dospělí: I.A třída ústeckého KFS, zahajují 23. 8. 2008 na domácí půdě s FK Jílové

Starší a mladší dorost: Krajský přebor ÚKFS, zahajují 24. 8. 2008 v Bílině

Starší žáci: I.A třída ÚKFS, zahajují 23. 8. 2008 doma s TJ Žitenice

Mladší žáci: Přebor OFS Děčín

Starší přípravky: Přebor OFS Děčín

Mladší přípravky: Přebor OFS Děčín

Okresní soutěže ještě nebyly rozlosovány a nebyl ani určen termín jejich zahájení.

Tisk Tisk | E-mail E-mail