Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanská poradna Rumburk pořádá semináře o dluhové pasti pro mládež

Občanská poradna v Rumburku začala v rámci projektu Dluhové poradenství také působit na mládež, která vyrůstá v prostředí, ve kterém je běžnou praxí zadlužování a tzv. vytloukání dluhu dluhem.
V klubovně rumburské farní charity se konaly hned dva semináře na toto téma, kterých se zúčastnilo 39 posluchačů od 6 do 26 let. Obsahem byly hlavně informace týkající se domácího rozpočtu a následků, které nastanou, pokud dlužník nesplácí své dluhy. Přednášející podrobně vysvětlil postup věřitelů, soudů a exekutorů při vymáhání pohledávek na dlužníkovi. Dále účastníkům kladl na srdce správný postup v případě, že by se dostali do situace, kdy by nebyli schopni splácet své dluhy, a důrazně varoval před strategií tak zvaného „mrtvého brouka“.
Kromě přednášky si posluchači zahráli i interaktivní hry na dané téma, ale hlavně měli dostatečný prostor na své dotazy, které jaksepatří využili.
Občanská poradna při Farní charitě Rumburk připravuje na konec září již v pořadí třetí seminář týkající se dluhové problematiky, který bude tentokrát určen pro širokou veřejnost, nikoliv jenom pro mládež.

Tisk Tisk | E-mail E-mail