Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Správa Národního parku České Švýcarsko má nového ředitele

Do funkce ředitele Správy Národního parku České Švýcarsko byl k 1. 7. 2008 jmenován Pavel Benda, dosavadní vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Do funkce v Krásné Lípě ho uvedl náměstek ministra životního prostředí František Pelc.
Pavel Benda střídá ve funkci dosavadního ředitele Zdeňka Patzelta, který správu NP řídil od jejích počátků po dobu osmi let.
To, že funkce ředitele může být opravdu náročná, se ukázalo hned první den jeho nástupu. Pavel Bedna musel ihned řešit požár vzniklý na území národního parku v okolí Brtnického potoka. Oheň zachvátil v poledních hodinách plochu o velikosti zhruba 20 arů. Příčinou požáru byl zřejmě blesk, který zasáhl nedaleký modřín. Požár po několika hodinách zlikvidovaly jednotky hasičů z Varnsdorfu a Krásné Lípy. Škoda na porostech byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun.

Ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Ing. Pavel Benda, Ph.D. vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze. V letech 1996 až 2005 absolvoval postgraduální doktorantské studium na České zemědělské univerzitě, obor Ekologie. V roce 1991 nastoupil u Správy Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce v Děčíně jako zoolog. V roce 2000 působil na Správě Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě na pozici zástupce ředitele a vedoucího odboru ochrany přírody. V roce 2004 se vrátil opět na Správu CHKO Labské pískovce, kde od 1. 1. 2008 zastával funkci vedoucího správy. Dne 1. 7. 2008 byl jmenován do funkce ředitele Správy Národního parku České Švýcarsko.

Tisk Tisk | E-mail E-mail