Staročeský jarmark v Jiříkově se těšil velkému zájmu diváků

Tištěné noviny 14/2008 | 17. 7. 2008 | Nezařazené

Již poosmé se v Jiříkově konal Staročeský jarmark a již popáté, což se již pomalu stává tradicí, se konal od pátečního odpoledne až do sobotní noci.
Jiříkovská veselice byla zahájena již v pátek 20. června fotbalovým utkáním mezi Gardou Jiříkov a vzácnými hosty – družstvem Internacionálů ČR. Na jiříkovském trávníku se tak objevili hráči zvučných jmen, jako Jan Berger, Pavel Steiner, Aleš Bažant, Miroslav Mlejnek, Jiří Ondra a Jiří Němec, František Veselý, Miroslav Příložný, Jan Čabala, František Štambacher, Václav Samek a Zdeněk Prokeš. O větší požitek z fotbalového klání se postaraly i jiříkovské roztleskávačky, které pod vedením svých vedoucích paní Gottlibrové a Bílé rozproudily krev v žilách všem přihlížejícím, a to nejen před zápasem, ale i během přestávky.
Utkání nakonec skončilo výsledkem 7:2 pro Internacionály ČR, za které branku dvakrát vstřelili Čabala, Příložný a Ondra, o jeden gól se zasloužil František Veselý. Za jiříkovskou gardu korigovali Tomáš Palounek a Ladislav Škvor.
Po zápase fotbaloví fanoušci využili příležitosti a během autogramiády, při které vyhrávala kapela Peleton, si se svými idoly vyměnili pár slov, získali od nich fotografie, plakáty a podpisy. Radost ze sportovního odpoledne měly i děti, pro které pořadatelé zajistili skákací hrad a trampolínu, a samozřejmě nelze zapomenout na chutné občerstvení, které udělalo radost všem.
V sobotu ožilo jiříkovské náměstí již v dopoledních hodinách. Slavnosti zahájil pochod mažoretek z Děčína, Hrádku nad Nisou a Jiříkova, které ještě několikrát v průběhu dopoledne potěšily diváky svými vystoupeními. Starostu města Michala Majáka, který Staročeský jarmark otevřel slavnostním projevem, doprovodili na náměstí členové Řádu Černých rytířů, kteří poté předvedli, jak ovládají své umění boje s mečem a jinými středověkými zbraněmi. V dopoledním programu vystoupila Kristýna Peterková, finalistka druhého kola soutěže Česko hledá superstar, zazpívala i skupina Neřesti a zaujalo i vystoupení v aerobiku SK Viktorie Jiříkov pod vedením Kateřiny Mrázkové.
Pro návštěvníky Staročeského jarmarku byly připraveny stánky se suvenýry a ukázkami lidových řemesel, prodejní stánky pana Chaloupky a samozřejmě občerstvení od firmy H&M a pana Pavla Kastla.

***

Dovolte mi, abych poděkoval jiříkovským hasičům a zaměstnancům MěÚ Jiříkov, kteří organizačně zabezpečili Staročeský jarmark v Jiříkově. Děkujeme za pěknou společenskou akci.

Michal Maják

starosta města Jiříkova

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/07/17/starocesky-jarmark-v-jirikove-se-tesil-velkemu-zajmu-divaku/