Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku vystoupí Michal Hrůza

Začátkem roku 1996 vzniká skupina s názvem Ready Kirken, jejímž zakládajícím členem je zpěvák Michal Hrůza. Kapela nahrává své první demo a v témže roce vychází i její stejnojmenné album Ready Kirken. O rok později přichází na svět první videoklip skupiny na píseň Je v mý hlavě. V létě 1998 nahrávají demo s názvem Cofila, které obsahuje např. Michalovu píseň Zejtra mám, Možná se vrátím, Cofila, Malý Princ. Úspěch Ready Kirken je korunován nabídkou skupiny Chinaski, pro níž se Kirkeni stávají předkapelou.
Na jaře 2001 vychází v pořadí druhé album Vlny a Michal s kapelou zažívá první větší úspěchy. Píseň Zejtra mám se stává hitem a klip k singlu několikrát po sobě vyhrává televizní hitparády. Kapela odehrává přes sto třicet koncertů ročně, účastní se největších festivalů a i přes velmi časté koncertování vzniká spousta nových písní.
Na podzim roku 2002 posílá do světa třetí album Čekal jsem víc a Kirkeni předskakují skupině Manic street preacherts na jejich pražském koncertě. V témže roce jsou také vybráni jako host skupiny Lucie na turné Dobrá koczka, která nemlsá.
Na podzim roku 2006 vydává výběrovou desku 12 NEJ Michal Hrůza a Ready Kirken sestavenou výhradně jen z Michalových hitů a tím definitivně uzavírá smluvní svazek s dřívější skupinou. Nově sestavená kapela Michala Hrůzy dostává jméno Kapela Hrůzy, které v říjnu 2007 vychází první sólové album Bílá velryba.

hruza

V Rumburku vystoupí Michal Hrůza pátek 25. 7. od 20.00 hod. v parku Domu kultury Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail