Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festivalu sportu 2008 v Olomouci se zúčastnili i rumburští sportovci

V Olomouci se ve dnech 26. až 29. června konal Festival sportu 2008, který pořádala Česká Asociace Sport pro Všechny (CASPV). Tento festival je přehlídkou všech sportovních činností, které asociace zahrnuje – od rekreačních aktivit až po závodní disciplíny a sporty.
Sportovní klub při ZŠ U Nemocnice, který je také registrován v CASPV, jel do Olomouce reprezentovat Ústecký kraj na republikové finále v atletice a dvě aerobní skladby se účastnily Přehlídky pódiových skladeb.
Atletiky se zúčastnilo 15 krajů a našich 27 závodníků vybojovalo pro Ústecký kraj 7. místo.
Družstvo dorostenek ve složení Zlata Hildebrandtová, Alena Košnarová a Bára Kulhánková získalo za atletický čtyřboj 3. místo. Martin Hrabovický si v kategorii starších žáků vybojoval 1. místo ve skoku vysokém a starší žákyně Lucie Tejnarová obsadila druhé místo v téže disciplíně. Z mladších závodníků měla nejdelší šestiskok Dominika Hubálková (5. tř.), Dominik Púdelka (3. tř.) obsadil v atletickém čtyřboji 10. místo, v šestiskoku byl pátý.
Kromě závodění si rumburští sportovci užili i spoustu jiných aktivit. Byli ve výškovém lanovém centru, bojovali s vodou na raftech a kanoích, absolvovali různé kondiční testy, dvakrát navštívili bazén s bezva tobogánem a také relaxovali na diskotéce. Zaujali je i jiné sporty, například bränball, volejbal, gymnastika, pohybové skladby.
Všem jedenatřiceti dětem bych ráda poděkovala za dobrou reprezentaci města i kraje a panu Josefu Plíhalovi za doprovod a zodpovědný přístup k této sportovní akci.

atletky

Družstvo dorostenek ve složení Zlata Hildebrandtová, Alena Košnarová a Bára Kulhánková získalo za atletický čtyřboj 3. místo.