Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužické hory ve fotografiích a šálek dobrého čaje

Občanské sdružení Dokořán Rumburk zve všechny příznivce přírody a hlavně malebné krajiny Lužických hor na výstavu fotografií profesionálního fotografa pana Jiřího Stejskala do galerie Na Kopečku v Rumburku. Čekají na Vás panoramatické fotografie nejznámějších i méně známých dominant Lužických hor v různých ročních obdobích a můžete tak učinit pohodlný výlet napříč Lužickými horami i bez náročných výstupů. Příjemnou procházku místní krajinou doporučujeme zakončit posezením v čajovně, která je součástí galerie. Výstava potrvá do konce srpna.
Tak neváhejte, pozvěte své blízké a přátele a vydejte se za příjemnými zážitky „Na Kopeček“.
Kde nás najdete: Galerie Na Kopečku, v prostorách evangelického kostelíku na Krásnolipské ulici v Rumburku. Otevřeno ve středu od 16 do 22 hod. a v sobotu od 14 do 22 hod.

jedlova

Námraza na Jedlové hoře 

Jiří Stejskal se narodil v podkrkonošském městečku Jilemnice (1954). Od začátku jeho kariéry fotografa je v popředí jeho zájmu především krajina. V 70. a 80. letech se zúčastnil svými černobílými fotografiemi mnoha celostátních a mezinárodních soutěží, na nichž získal i několik ocenění. Za úspěchy v celostátních a mezinárodních soutěžích obdržel v roce 1986 titul ASČF (Autor Svazu českých fotografů). Zúčastnil se několika skupinových výstav, dosud uspořádal patnáct au-torských výstav, z nichž ta nejvzdálenější proběhla v roce 1991 v americkém státě Utah.
Kromě Lužických hor, které fotografuje již několik let, ho zajímá také severská krajina Skandinávie a Islandu. Žije a pracuje v Jiřetíně pod Jedlovou.
www.jiristejskal.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail