Poděkování Městské policii v Rumburku

Tištěné noviny 15/2008 | 7. 8. 2008 | Nezařazené

Chtěli bychom poděkovat strážníkům Městské policie Rumburk a jejich řediteli p. Jeřábkovi za pomoc, díky níž bylo odstraněno nebezpečí ohrožení života zásahem elektrického proudu.
U našeho domu v ulici Polní 733/20 otevřel neznámý vandal násilím dvířka od pojistkové skříně. Majitel domu SBDO Průkopník to hlásil na poruchy rozvodných závodů během tří týdnů několikrát, ale odezva z druhé strany nebyla žádná. Zhruba po měsíci jsem šel tedy tuto situaci ohlásit na městskou policii. Strážník mě vyslechl a jel se okamžitě přesvědčit, že opravdu hrozí nebezpečí. Nožové pojistky 500V nebyly chráněny a byly volně přístupné obzvláště pro malé a zvídavé děti. Poté, co strážník zavolal na rozvodné závody, přijeli dva montéři a závadu opravili, ale lajdácky. Letos někdo skříň otevřel znovu. Tentokrát ale naše telefonické urgence trvaly déle, a to šest týdnů, a opět se opakovalo nepochopení ze strany majitele pojistné skříně, že je nutné závadu neprodleně odstranit.
Zašel jsem tedy znovu se žádostí o pomoc na městskou policii a vše řediteli Jeřábkovi vysvětlil. Ten na místo vyslal strážníka, aby věc řádně zadokumentoval a pak znovu zatelefonoval do rozvodných závodů. Během několika hodin byla závada odstraněna k plné spokojenosti nájemníků.
Někteří z nájemníků nás zrazovali, že prý je zbytečné chodit s takovými problémy na městkou policii, že nám stejně nepomohou. Ale opak byl pravdou. Byli jsme všichni mile překvapeni vstřícností a ochotou strážníků a ředitele Jeřábka. Jejich profesionální řešení situace přispělo k rychlé nápravě a nyní již nikomu žádné nebezpečí nehrozí.
Ještě jednou jim všem posíláme poděkování za pomoc, bez které bychom náš problém jen velmi těžko řešili.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/08/07/podekovani-mestske-policii-v-rumburku/