Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Varhaník Aleš Bárta zahraje ve Filipově

Filipovská Bazilika Panny Marie Pomocnice křesťanů již druhým rokem hostí významné varhaníky v rámci letního cyklu Varhanní duchovní hudba.
Každou prázdninovou neděli ve 14 hodin máte možnost zaposlouchat se do tónů královského nástroje, prožít chvíle ztišení, klidu a nechat tak alespoň hodinu odpočívat své tělo i duši. Cyklus byl zahájen 6. července 2008, kdy jsme měli možnost obdivovat hru paní Jiřiny Pokorné. Skromnost této vynikající varhanice byla až neuvěřitelná v kontrastu s hudbou, kterou dokázala tato drobná žena naplnit celý chrám.
V srpnu mezi nás mj. zavítá profesor varhanního odd. pražské AMU Jan Hora, uslyšíme plzeňského dómského varhaníka Miroslava Pšeničku a poslední prázdninový den usedne k varhanám Aleš Bárta, který v červnu s úspěchem koncertoval na Smetanově Litomyšli. Posluchače potěší např. známou Bachovou Toccatou a fugou d-moll, uslyšíme Preludium a fugu na téma B-A-C-H od F. Liszta a koncert zakončí triumfální Postludium z Glagolské mše od L. Janáčka.
Přijďte si odpočinout, zaposlouchat se do hudby, která nezní z každého rádia, dovolte si ten luxus odpoutat se od všedních dnů a přijďte do místa, kam putovali poutníci po celé generace!
Vstup na koncerty je volný, veškeré finanční prostředky, které se vyberou, budou použity na generální rekonstrukci varhan, která začne v září 2008.

Tisk Tisk | E-mail E-mail