Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk již potřinácté rozkvetl stovkami nádherných květů

kvety Více než šest stovek návštěvníků si nenechalo ani v letošním roce ujít již 13. ročník výstavy Květy Rumburka. Ti, kteří tentokrát zavítali ve dnech 9. a 10. srpna do areálu Základní školy Tyršova v Rumburku, byli překvapeni záplavou rozkvetlých rostlin, kterými se přišli pochlubit pěstitelé a zahrádkáři z celého okolí. Mnozí z návštěvníků ocenili i zajímavé uspořádání výpěstků. K vidění a k obdivování nebyly jen květy všech barev a druhů, kaktusy nebo květinová aranžmá, ale i přehlídka drobného ptactva různých chovatelů a výstava dravců a sov, se kterou Střední lesnická škola Šluknov Květy Rumburka ozvláštnila ještě víc.
Přestože byl letošní rok pro pěstitele náročný a díky počasí byla již většina jejich květinové chlouby odkvetlá, nebylo to na výstavě nijak znát. Alespoň ne pro běžného návštěvníka.

Návštěvníci také byli těmi, kdo zvolili absolutního vítěze letošního ročníku výstavy a určili majitele vítězného po-háru. Stal se jím pan Živný, který obsadil příčku nejvyšší, a navíc se o druhé a třetí místo podělil s paní Sýkorovou.
Výstava Květy Rumburka se již tradičně uskutečnila díky spolupráci ZO ČZS U Nemocnice a ZO ČZS Krásná Lípa a díky přispění mnoha sponzorů, nejvíce však Města Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail