Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Šluknovském výběžku rozjela provoz nová nejmodernější pila

Nový pilařský závod v areálu manipulačního skladu u obce Chřibská naproti železniční zastávce uvedla do provozu v minulých dnech společnost UNILES a.s. Pila je zaměřena na výrobu stavebního řeziva atypických rozměrů a délek a na výrobu cenného truhlářského řeziva. Předpokládá se, že roční pořez pily bude cca 10000 m jehličnatého i listnatého dříví, pila se tak zařadí mezi největší pořezové kapacity v okrese Děčín. Na bližší informace jsme se zeptali generálního ředitele UNILESu Ing. Vaněčka.

Můžete našim čtenářům sdělit některé další podrobnosti?
Jedná se o nejmodernější evropskou technologii individuálního pořezu, díky níž jsme schopni vyrábět hranoly až do délky 12,5 m. Pro umístění strojů byla postavena nová hala 30 x 15 m, do které plánujeme postupně nakoupit další dřevoobráběcí stroje k dalšímu opracování vyrobeného řeziva.

Kolik pracovníků je v tomto novém provozu zaměstnáno?
V celém areálu pracuje nyní 18 pracovníků. V současné době sháníme výběrovým řízením dalšího pracovníka do funkce referent prodeje a administrativy. S postupným rozšiřováním strojního vybavení předpokládáme vznik několika dalších pracovních míst.

Jak máte organizován prodej řeziva?
Část řeziva je určena pro dlouhodobé tuzemské i zahraniční odběratele UNILESu, jedná se většinou o speciální řezivo nestandardních rozměrů. Druhá část produkce je určena pro firmy a občany místního regionu. Za tímto účelem je na provozu zřízen prodej, a to v pracovní dny od 6.00 do 15.00 hodin, i když po předchozí domluvě lze prodej uskutečnit i mimo tyto běžné prodejní hodiny. Zákazníci si mohou řezivo objednat buď telefonicky na tel. č. 412 381 282, internetem na adrese uniles@uniles.cz, nebo při osobní návštěvě.
Chtěl bych ještě dodat, že i nadále v tomto areálu vyrábíme a prodáváme štípané jehličnaté i listnaté palivové dříví, které si zákazník může buď odvézt vlastním prostředkem, nebo si je objednat včetně odvozu naším kontejnerovým vozidlem. I pro štípané palivo platí výše uvedené kontakty.
Každoročně se potýkáme s enormním zájmem o palivové dříví na začátku zimy, proto doporučuji všem zájemcům využít nákupu v současném období končícího léta.

V souvislosti s návštěvou zákazníků v našem areálu nás trápí jeden problém, a tím je katastrofální stav příjezdové komunikace – tj. silnice III. třídy Rybniště – Chřibská. Jako UNILES vyvíjíme maximální úsilí, aby stát silnici opravil do přijatelného stavu. Příjezd ze směru od Chřibské je bezproblémový, příjezd ze směru od Rybniště vyžaduje opatrnější a pomalejší jízdu osobním vozem.

pila

 Nová pila v Chřibské je vybavena nejmodernější technologií individuálního pořezu, díky níž se zde mohou vyrábět hranoly až do délky 12,5 m.

Tisk Tisk | E-mail E-mail