Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velký Šenov oslaví sté narozeniny

Velkolepými slavnostmi chce Velký Šenov oslavit své sté narozeniny a připomenout si rozhodnutí císaře Františka Josefa I. ze dne 17. září 1908, kdy ve Vídni vydal dekret o povýšení věrné obce Šenov na město.
Dvoudenní veselice bude slavnostně zahájena již v páteční podvečer na náměstí. Krev v žilách všech hostů a návštěvníků rozproudí dvouhodinový koncert zpěváka Martina Maxy, který bude zakončen velkolepým a velkošenovským ohňostrojem.
V sobotu bude šenovské náměstí již od časného rána patřit dětem. Zábavné dopoledne pro děti i dospělé bude plné her a atrakcí, nebudou chybět ani projížďky na koních a v kočáře, výstava historických vozidel, loutkové divadlo a vystoupení krásných tanečnic. Od pravého poledne se mohou účastníci oslav těšit na pětihodinový maratón písniček a skvělé hudby orchestru Arzenal band Petra Zelinky, kterého na pódiu vystřídá frontman skupiny Fešáci Tomáš Linka.
Čestným hostem oslav bude samotný císař František Josef, který přijede do města v kočáře, a v doprovodu Josefa Švejka a paní Milerové předá dekret o povýšení obce na město do rukou starostky města Mgr. Marcely Boháčové.
V nově zrekonstruovaném kulturním domě bude k vidění výstava o historii města a od osmi hodin večer až do pozdních nočních hodin se na sále rozjede taneční zábava se skupinou Continetal band Liberec.
Celý den bude město plné stánků s občerstvením, suvenýry, atrakcemi a ukázkami různých řemesel. Oslavy se konají ve dnech 19. a 20. 9. 2008.

Tisk Tisk | E-mail E-mail