Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí za školním rokem 2007/08

Je moc fajn, když je žákům umožněno i během školního roku navštívit místa, kde získají i praktické poznatky. Podařilo se to i nám! Celá naše 3.A ze ZŠ U Nemocnice měla možnost vlakem navštívit několik zajímavých lokalit, ze kterých si odnesla spoustu zážitků.
Například na podzim 2007 jsme zavítali do Nového Boru, kde jsme navštívili soukromou ekologickou sklárnu pana Novotného a pozorovali jsme náročnou práci několika sklářů nad jejich uměleckými díly. Podívali jsme se i do několika sklářských galerií. Zanedlouho jsme navštívili nově otevřený Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě a seznámili se tak díky expozici s krásnou přírodou blízkého okolí. Prošli jsme také část Köglerovy stezky.
Z jara 2008 jsme absolvovali poutavou exkurzi ve Šluknově ve švýcarské firmě Plaston. Zde nás zaujala výroba kufříků na nářadí a dalších plastových doplňků. Také jsme navštívili Křížovou cestu a šluknovský zámek, který se pyšní nově zrekonstruovanými prostory.
V rámci zpracovaného projektu Rozvoj osobnosti žáků podporovaného MŠMT jsme se vydali do ekologického střediska Natura za Rumburkem. Pan Frinta měl pro nás připravenou naučnou procházku přilehlým lesem a seznámil nás se životem lesních živočichů a rostlin. V areálu Natury jsme měli možnost pod dohledem paní Sliwakové pohladit si a nakrmit některá jejich zvířátka.
Celý školní rok jsme zakončili školním výletem na Jedlovou a Tolštejn, odkud jsme za krásného počasí viděli daleko do okolí. Úplnou tečkou byla procházka podzemím, a to prohlídka Štoly J. Purkyně v Jiřetíně.
A aby nám nebyla ve vlaku při zpátečních cestách domů dlouhá chvíle, zpracovávali jsme občas ve skupinkách připravené úkoly, aby si paní učitelka ověřila, zda jsme byli na exkurzích pozornými posluchači a pozorovateli.
Dík patří i několika ochotným rodičům a prarodičům žáků, kteří vypomohli při výletech jako doprovod. Těšíme se na nový školní rok 2008/09, kdy se zúčastníme dalších plánovaných akcí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail