Účastníci Rallye Sachsen Classik projížděli Šluknovským výběžkem

Tištěné noviny 17/2008 | 11. 9. 2008 | Nezařazené

Z kolébky automobilů, z německého Zwickau, odstartoval ve čtvrtek 28. srpna několikadenní závod automobilových veteránů. Téměř dvě stě vozů různých továrních značek a ctihodného stáří zvolna projíždělo tradiční trasou Rallye Sachsen Classic přes Saské i České Švýcarsko až do německých Drážďan. A již potřetí se závod, k velké radosti milovníků krásných aut a starých věcí, zastavil na krátký odpočinek v Krásné Lípě. Po občerstvení a za krásného počasí se kolona veteránů vydala na další cestu přes Varnsdorf do Großchönau a dále do cíle svého putování. Kromě spanilé jízdy čekala na závodníky řada bodovaných zkoušek, při nichž nemuseli prokazovat, jak rychle se dokáží přemisťovat, ale naopak, zda dokáží na setinu sekundy přesně projet danou trasou.
Na automobilové stařečky se nejen do Krásné Lípy, ale i po celé trase přišly podívat tisíce fanoušků a obdivovatelů a vytvořily tak závodníkům fantastickou kulisu. Lze jen doufat, že i v příštím roce při plánování trasy Rallye Sachsen Classic organizátoři na Šluknovský výběžek nezapomenou. Pořadatelem závodu Rallye Sachsen Classic je Motor Presse Stuttgart.

sachsen-rally

Tisíce lidí si nenechaly ujít spanilou jízdu automobilových veteránů, která pod hlavičkou Rallye Sachsen Classic projížděla Českým Švýcarskem. Nejvíce obdivovatelů se sešlo na Křinickém náměstí v Krásné Lípě, kde si závodníci udělali malou občerstvovací zastávku. Foto: archiv

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/09/11/ucastnici-rallye-sachsen-classik-projizdeli-sluknovskym-vybezkem/