Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudbou, tancem a pohádkami ožila rumburská Loreta

Během Loretánských slavností 2008 přivítala v sobotu 13. září rumburská barokní památka na pět set návštěvníků. V ambitech si mohli vlastnoručně vyrobit keramickou ozdobu, přírodní mýdlo či vyzkoušet, zda obstojí v netradiční písařské dílně. Poslechli si pestrou česko-německou muziku od lužicko-srbského akustického popu, folklórních písniček, po gospely a regionální duchovní hudbu. Nachystány byly divadelní pohádky a prezentace chráněných dílen ze Šluknovska.
XII. Loretánské slavnosti se pořádaly na památku posvěcení a dostavby nejsevernější loretánské kaple v Evropě. Akci obohatila účast německých účinkujících, česko-německých pozounových sborů Consonare i berlínského dua MABAIA, a také filmové představení. Fotografickou výstavu „Lužičtí Srbové – tradice a současnost“ zahájil lužicko-srbský farář Gerat Wornar. Slavnost posvěcení pak celebroval děčínský vikář, páter Alexej Baláž.
Loretánské slavnosti 2008 pořádala v rámci Dnů evropského dědictví Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Město Rumburk. Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti a firma STAMO.

zibnerova

Děčínský vikář, páter Alexej Baláž na sebe zanechal památku svým podpisem v městské rumburské kronice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail