Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovské děti dostaly krásný dárek: nové dětské hřiště Jurášek

Po slavném pohádkovém koni Juráškovi bylo pojmenováno nové dětské hřiště v Jiříkově, které bylo slavnostně předáno jiříkovským dětem ke hraní v pondělí 8. září. Hřiště vybudovali zaměstnanci Salesiánského klubu mládeže Rumburk – Jiříkov na farní zahradě z grantu hejtmana Ústeckého kraje a za finanční podpory města Jiříkov a České národní agentury mládeže.
Hřiště Jurášek je určeno zejména nejmladším dětem z Jiříkova, které si zde mohou hrát pod dozorem svých maminek, dětem ze zájmových kroužků salesiánského klubu a dětem a maminkám z mateřského centra Koťátko. V zahradě je pro ně připravena velká pevnost se skluzavkou a prolézačkami, věž se skluzavkou, pískoviště s altánkem, domeček na hraní, prolézačka, houpačky a malá horolezecká stěna, ruské kuželky, velké počítadlo, lavičky a ohniště. Všechny atrakce jsou postaveny v horní časti zahrady, uprostřed stromů a keřů. V dolní části zahrady je dostatečný prostor pro branky na kopanou, vybíjenou, nebo na postavení stanů a bazénu v době letních prázdnin.
Na slavnostní otevření dětského hřiště přijali pozvání, kromě jiříkovských dětí a jejich rodičů, i Páter Pavel Kadlečík, ředitel Salesiánského klubu mládeže Rumburk – Jiříkov, náměstek hejtmana Petr Fiala, děčínský primátor Vladislav Raška, Michal Maják, starosta Jiříkova a mnoho dalších neméně významných hostů.
Ale kromě dětí, které si mají kde hrát, mají z hřiště asi největší radost jejich rodiče: „Jsme rádi, že se našli sponzoři, kteří podpořili vybudování koutku pro bezpečnou hru našich dětí, a tak jim ještě jednou chceme touto cestou poděkovat,“ dodávají.

hriste_0

Jiříkovské děti si konečně mají kde hrát. Život na hřišti Jurášek byl zahájen slavnostním přestřižením pásky starostou města Michalem Majákem a významnými hosty. A děti mohly hned poté vyzkoušet všechny prolézačky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail