Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loutkové pohádky vás zvou do Dolní Poustevny na festival

10. ročník Mezinárodního loutkového festivalu 26. – 28. září 2008

Blíží se září, a to je měsíc, kdy se koná tradiční loutkářská akce v Dolní Poustevně. Letos loutkáře uvítáme ve dnech od 26. do 28. září, a to již podesáté.

Loutková představení se budou hrát na třech scénách v Dolní Poustevně a divákům se představí celkem šest souborů. Tahákem budou nejen pohádky pro děti, ale i večerní představení určená zejména pro dospělé diváky. Například v pátek večer v Národním domě po slavnostním zahájení v 18 hod. uvidí děti pohádku Syndibád a potom pro dospělé a otrlé diváky soubor Mimotaurus předvede hru Zatracené děcko.
V sobotu začíná pohádkový maratón již v 10 hod., a to pohádkou O Šídlovi a Teplomilovi, potom zjistíme, Kde roste štěstí a po obědě se už představí Petr z Drslavic v podání souboru Baryk. Odpoledne se na zahradě mateřské školky budou děti bavit u her, které připravilo divadlo Studna. Večerní průvod městem doprovodí obrovití Ptáci z divadla Studna, jejichž majestátnosti a kráse a umění loutkářů se budou moci podivovat malí i velcí. Závěr večera v Národním domě bude patřit koncertu skupiny By No Means.
V neděli již přijede Princ Jaromil, Kašpárek a jako poslední se představí Čertovská pohádka v podání loutkářů z České Kamenice

Tisk Tisk | E-mail E-mail