Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mikulášovice hostily Mistrovství České republiky v turistickém závodě štafet

První zářijový víkend se v Mikulášovicích běželo Mistrovství České republiky v turistickém závodě štafet za účasti nejlepších týmu naší republiky. Pořádáním byl pověřen místní turistický oddíl mládeže Mikulášovice, který v tomto odvětví nepatří k žádným nováčkům, a tak se dalo předpokládat, že úroveň závodu bude přinejmenším standardní. Centrum celého dění bylo situováno do prostoru místního stadionu, kde vyrostlo závodnické centrum na velmi dobré úrovni a podle slov účastníků i významných hostů by se za něj nemusel stydět ani žádný z prestižních sportů. Na start premiérového závodu s hromadným startem se postavila dvacítka štafet, které vypustil na trať slavnostním výstřelem starosta města Stanislav Hladík.
Největší boj o mistrovské tituly sváděly oddíly Kralovic, Kralup nad Vltavou a domácích Mikulášovic. V mužském závodě se na posledním úseku doslova dramaticky bojovalo o zlaté medaile mezi loňskými obhájci z Kralovic a domácím týmem. Šťastnější byli nakonec místní kluci, kteří na posledním úseku neobdrželi žádnou penalizaci a tím rozhodli o svém prvenství. Jak nám řekl finišmen mikulášovické štafety Tomáš Fúsek, nebylo to vůbec jednoduché: „Naše štafeta měla velmi nepříznivý los, který nám přiřkl startovní číslo 1, se kterým jsme nejprve absolvovali ty lehčí běžecké úseky. Naši největší rivalové se startovními čísly 1 a 2 si ty nejbrutálnější kopce naopak odkroužili na prvních a druhých úsecích. Kluci mi sice vytvořili slibný, téměř tříminutový náskok, ale ztráty na modré vůči červené a bílé byly více jak pětiminutové. Vsadil jsem na rovnoměrné tempo a pokusil jsem se neudělat žádnou chybu. Bylo to těžké, protože v polovině trati mi už na záda funěl kralovický finišmen a já už neměl z čeho brát. Musel jsem přidat a doufat, že on nasbíral nějaká trestná kola, která se běhala až na stadionu. Taktika nakonec vyšla, on měl tři, já žádné, a tak titul zůstal doma, navíc dokonce s nejlepším běžeckým časem na úseku.“
V ženách se nejlépe dařilo první štafetě z Kralup nad Vltavou, která uhájila své vítězství před Kralovicemi i přes větší počet trestných kol.

mikulky

Ceny vítězům a titul Mistr České republiky pro rok 2008 předával spolu se starostou Mikulášovic také starosta Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček. Zlatou medaili právě předává domácímu Tomáši Fúskovi.

Tisk Tisk | E-mail E-mail