Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk patří mezi města s nejzdravějším podnikatelským prostředím v Ústeckém kraji

Přes dvě stě českých měst a dvaadvacet pražských obvodů se zúčastnilo v tomto roce soutěže Město pro byznys 2008, kterou vyhlásil týdeník Ekonom.
Podstatou soutěže bylo určit pořadí měst s nejlepšími podmínkami pro podnikání v České republice i v jednotlivých krajích.
V Ústeckém kraji se soutěže zúčastnilo 16 měst a na základě padesáti kritérií, která mimo jiné hodnotila kvalitu podnikatelského prostředí, podmínky pro podnikání, kvalitu pracovních sil a přitažlivost podnikatelských lokalit, byla města ohodnocena a seřazena do pomyslného žebříčku. Na jeho špici se umístilo město Děčín a získalo titul Město pro byznys 2008. Na druhém místě a se stejným počtem bodů skončil Varnsdorf a o pouhou jednu desetinu bodu méně a tím třetí místo získalo město Rumburk. Z průzkumu vyplývá, že tato tři města jsou nejlepšími partnery pro podnikatele a pro jejich aktivity a v rámci kraje jim nabízejí ty nejlepší podmínky pro jejich práci.
Za třemi městy Děčínska skončilo Ústí nad Labem. „Dá se říci, že jde o vítězství celého děčínského okresu. Na úplné špici je samotné bývalé okresní město, které vyloženě v žádném kritériu nezazářilo, ale nikde také nepropadlo. Díky tomu se Děčín dostal na první příčku celého Ústeckého kraje,“ zhodnotil výsledné pořadí žebříčku Jan Herzmann, generální ředitel společnosti Factum Invenio, která měla na starosti výzkum mezi podnikateli.
Rumburský starosta Ing. Sykáček za úspěchem svého města vidí především vznik průmyslové zóny, která je jedinou v celém okrese, a předpokládá, že ocenění Rumburku v této soutěži přiláká do města další investory. Starosta Varnsdorfu Josef Poláček naopak zdůraznil, že sice z kdysi rozvinutého průmyslu ve Varnsdorfu mnoho nezbylo, ale byznys se podařilo přesunout do nejrůznějších služeb, a především do cestovního ruchu.
V soutěži se příliš neprosadila města v sousedství velkých průmyslových zón na Žatecku a Mostecku. „Důvodem je zřejmě to, že sousedství s velkými investičními obry středním a malým podnikatelům v okolí zatím příliš neprospívá. Velké firmy odvedou většinu kvalifikovaných pracovníků a také se kvůli nim zdražují pozemky i nemovitosti,“dodal Herzmann.

starostove

Cenu za třetí místo v soutěži Město pro byznys 2008 převzal z rukou organizátorů starosta města Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček (vpravo). Na snímku je s varnsdorfským starostou Ing. Josefem Poláčkem. Foto: mkr

 

 Celkové pořadí měst Ústeckého kraje v soutěži  Město pro Byznys 2008

 1.         Děčín                                   7,4

2.         Varnsdorf                             7,4

3.         Rumburk                              7,5

4.         Ústí nad Labem                    7,7

5.         Teplice                                 7,8

6.         Most                                    7,9

7.         Litvínov                                8,2

8.         Litoměřice                            8,3

9.         Podbořany                           8,6

10.       Roudnice nad Labem           8,7

11.       Žatec                                   8,9

12.       Louny                                  9,1

13.       Lovosice                             9,2

14.       Kadaň                                9,6

15.       Bílina                                  9,7

16.       Chomutov                         10,1

Tisk Tisk | E-mail E-mail