Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Streetballový turnaj přilákal desítky hráčů i fanoušků

turnaj_0 První nedělní zářijové ráno připravilo organizátorům již 9. ročníku rumburského streetballového turnaje pěkně perné chvilky. Na obvyklé místo konání hřiště u ZŠ U Nemocnice se totiž valila jedna dešťová kapka za druhou a na povrchu hrací plochy se vytvořily kaluže. Ale na povel hlavní organizátorky turnaje Lenky Charvátové se na louže vrhlo speciální komando tvořené dobrovolníky s košťaty, a tak si první příchozí mohli házet na koš už na takřka suchém povrchu.
28 týmů, z nichž některé oplývaly skutečně zajímavými názvy (např. Jemně mě mni či 30 dkg točeňáku vcelku), z různých koutů nejen Šluknovského výběžku rozdělených do pěti kategorií srdnatě bojovalo do poslední vteřiny každé patnáctiminutovky. Prohry a vítězství nejvíc prožívali ti nejmladší (mix do 12 let), neboť někteří hráli svůj vůbec první opravdový zápas. Nejlépe z nich si vedli Skeroni. O kategorii výš (mix 14-16 let) je následovali Barbiňáci. Vyrovnané souboje probíhaly mezi muži 16-18 let a o konečném prvním místě rozhodovalo až bodové skóre, které hrálo ve prospěch rumburského Testosteronitu. Po dlouhé době byla kvalitně obsazená kategorie ženy 16+. Avšak i přes konkurenci dalších čtyř družstev, z nichž dvě přijela až z Prahy, si první místo zkušeně pohlídaly místní matadorky z týmu Okurky v okapu. Divácky nejpřitažlivější byla kategorie muži 18+, ve které dominovali varnsdorfští basketbalisté. S úžasným pohárem a zlatými medailemi však domů odcházeli pouze Obhájci, kteří si ve finále dali 30 dkg točeňáku vcelku jako zákusek. Navíc jeden z Obhájců, legendární Buben, zcela suverénně vyhrál i ve smečovací soutěži. Série zápasů byla záměrně přerušena ještě jednou akcí, a to „vyřazovákem“ v trestných hodech, jehož se mohl zúčastnit kdokoliv z publika a soutěžit tak o hodnotné ceny od Rina Sportu. Krutým pravidlům tzv. rychlé smrti se nejlépe přizpůsobila hráčka týmu Anuud a svou sérií úspěšných pokusů si vybojovala první cenu. Velmi příjemně nás překvapila hojná divácká účast, která velkým dílem přispěla k dobré a přátelské atmosféře turnaje. Fandili nejen rodinní příslušníci, ale i náhodně procházející zvědavci. A koho z kolemjdoucích nezlákaly právě probíhající souboje na hřišti, rozhodně nemohl utéct před vůní grilovaných klobásek.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdo tento projekt podpořili – počínaje aktivními účastníky a diváky a konče organizátory, kteří přípravě věnovali svůj volný čas. Nesmíme zapomenout poděkovat ani TJ Rumburk – oddílu basketbalu, Milanu Polívkovi za moderování a panu Houdovi za aparaturu, hudbu a krásné závěrečné shrnutí. Ale hlavní dík patří sponzorům, bez kterých by to prostě nešlo. Těšíme se na vás za rok, na jubilejním a výjimečném desátém ročníku!

(redakčně kráceno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail